TRZYNIEC / Stalownicy Trzyniec wracają z meczu z Färjestad Karlstad w szwedzkim Karlstad z cennym remisem w ramach Ligi Mistrzów. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło w dogrywce, kiedy czeski napastnik David Tomášek strzelił piątą bramkę meczu, przesądzając o zwycięstwie Färjestad Karlstad 3:2 po dogrywce.

Przebieg meczu

Hokejowa drużyna Trzyńca udała się do Szwecji z dorobkiem ośmiu punktów po czterech meczach w ramach Ligi Mistrzów. Stalownicy zmierzyli się z niepokonanym zespołem Färjestad Karlstad, starając się od pierwszej minuty dotrzymać im kroku. Mimo starań, w dziewiątej minucie gracze Färjestad Karlstad przeprowadzili szybki kontratak, który zakończył się bramką. Wynik meczu otworzył czeski napastnik David Tomášek.

Początek drugiej tercji należał do hokeistów z Trzyńca, którzy z determinacją starali się zdobyć bramkę. Największą okazję miał kapitan drużyny, Vrana, jednak trafił jedynie w poprzeczkę. W miarę upływu czasu narastał napór Färjestad Karlstad, który osiągnął kulminację w szóstej minucie, gdy David Tomášek ponownie wykorzystał sytuację i podwyższył prowadzenie szwedzkiej drużyny na 2:0. Trzyniecki duet Hudáček – Nestrašil miał doskonałą okazję w drugiej połowie, ale niestety nie udało się jej zamienić na bramkę.

Kibice z Trzyńca mieli powody do radości pod koniec trzeciej tercji, gdy na niespełna trzy minuty przed końcem Andrej Nestrašil wykorzystał grę w przewadze, zdobywając bramkę kontaktową. Wkrótce po nim Daniel Kurovský doprowadził do wyrównania, co zapewniło drużynie dogrywkę i cenny punkt. Mecz rozstrzygnął David Tomášek, zdobywając dla Färjestad Karlstad zwycięską bramkę w dogrywce.

Kolejny mecz przeciwko Unii Oświęcim

Stalownicy Trzyniec zagrają ostatni mecz grupowy Ligi Mistrzów przeciwko Unii Oświęcim 16 października o 17:00 w Werk Arenie w Trzyńcu, będąc blisko awansu do fazy play-off.