LESZNA DOLNA / Miejscowe Koło PZKO w Lesznej Dolnej w najbliższą sobotę 2 kwietnia o godz. 15.00 zaprasza na wydarzenie upamiętniające 100. rocznicę urodzin Ludwika Cienciały (Macieja). W programie jest występ Chóru Męskiego „Gorol”, prezentacja humoresek Ludwika Cienciały w wykonaniu Karola Suszki i Romana Rusza oraz prelekcja Jany Raclavskiej pt. „Humor jako element twórczości ludowej”.

– Ludwik Cienciała, pseudonim Maciej, był lesznianinem z pochodzenia, urodził się w Lesznej w 1922 roku i całe swoje życie spędził tutaj. Był członkiem naszego koła, występował najpierw u nas, potem się zaangażował w działalność „Gorola”, następnie występował przez długie lata razem z Jurą spod Grónia podczas Gorolskiego Święta. Cieszymy się, że był znany nie tylko u nas, ale także za granicą. Chcemy uczcić jego pamięć jako lesznianina i gorola – powiedział Tadeusz Szkucik z MK PZKO Leszna Dolna.

Z pomysłem wyszedł Chór Męski „Gorol”

– W tym roku minęła setna rocznica urodzin Ludwika Cienciały. Z inicjatywą organizacji tego wydarzenia wyszedł Chór Męski „Gorol” z Jabłonkowa. Panowie z chóru zgłosili się do naszego koło – my zapewniamy lokal i zajmujemy się sprawami organizacyjnymi, a program zaproponowali i załatwili członkowie z „Gorola” – dodał Tadeusz Szkucik.

Tagi: , , ,

KomentarzeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki
REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.