CZESKI CIESZYN / Dzisiaj o godz. 17.30 w Teatrze Cieszyńskim odbędzie się premiera spektaklu „Nasze Miasto” w reżyserii Bogdana Kokotka.

Zespół Sceny Polskiej zwrócił się do swoich widzów na Facebooku. „Drodzy widzowie, ostatnie wydarzenia na Ukrainie bardzo nami wstrząsnęły. Jako aktorzy Sceny Polskiej i pracownicy Teatru Cieszyńskiego sprzeciwiamy się okrucieństwu wojny i pragniemy nieść pomoc, jak tylko potrafimy” – piszą aktorzy.

I dodają, że podczas premiery „Naszego miasta” przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, które przeznaczy te pieniądze na pomoc humanitarną, ewakuację ludzi i pomoc psychologiczną dla dzieci.

„Mamy nadzieję, że wesprą Państwo naszą akcję” – apelują twórcy.

Tagi: ,

KomentarzeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA
REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.