Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Sibicy
737 01 Czeski Cieszyn, Polna 10
ruckova@zsptesin.cz, tel.: 595 530 510, https://fb.me/zspsvibice Liczba uczniów: 47, liczba klas: 3
Godziny otwarcia świetlicy szkolnej: 11:45 – 16:00

Nasza szkoła mieści się w piętrowym budynku wolnostojącym. Na parterze znajduje się przedszkole, na piętrze mieści się szkoła dla
dzieci I stopnia. W roku 2014 budynek ten został wyremontowany, szkoła otrzymała nowe okna i nową elewację.

Lekcje w naszej szkole rozpoczynają się o godzinie 8:00. Świetlica jest czynna od godziny 11:45 do 16:00. Po lekcjach dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która jest bogato wyposażona. W pogodne dni dzieci spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, dysponujemy bowiem dużym, ogrodzonym terenem, w skład którego wchodzi boisko oraz plac zabaw dla dzieci. Mamy również małą pracownię informatyczną, a także biblioteczkę szkolną.

Szkoła zapewnia dzieciom możliwość korzystania z obiadów. Uczestniczymy w programie „Owoce i warzywa w szkole”.

Organizujemy ciekawe wycieczki edukacyjne, zajęcia projektowe, gdzie dzieci nie tylko się uczą, ale też świetnie bawią i poznają otaczający je świat. Przygotowujemy też mnóstwo innych fajnych imprez, w których nasi uczniowie chętnie biorą udział (balik maskowy, noc w szkole i inne).

Zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań: religia katolicka i ewangelicka, kółko języka angielskiego, kółko ceramiczne, kółko gier planszowych LOGIK, kółko czytelnicze, kółko szachowe.
Języki obce: język angielski.

Mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, między innymi kółko szachowe, ceramiczne, zabawną formą przebiega nauka języka angielskiego. Mamy również kółko gier logicznych oraz kółko czytelnicze, w ramach którego uczniowie poznają ciekawą literaturę, uczą się pracy w grupie, a zarazem mają możliwość rozwijania umiejętności językowych poprzez tworzenie własnej książki pod kierunkiem nauczyciela.

Proponujemy zajęcia wyrównawcze dla dzieci mających trudności w opanowaniu wiedzy i umiejętności przewidzianych w podstawie programowej.

W szkole panuje bardzo miła i rodzinna atmosfera. Bardzo duży nacisk kładziemy na pracę wychowawczą, której istotnym elementem jest wychowanie patriotyczne. Uczymy postaw koleżeństwa i empatii wobec innych osób oraz wobec zwierząt, kształtując w ten sposób osobowość dziecka. Ogromne znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego cały czas szkoła jest zamknięta, wyposażona w domofon.

Naszym celem jest szkoła, w której dziecko czuje się lubiane i akceptowane przez swoich kolegów, motywowane do zdobywania wiedzy i umiejętności dzięki korzystaniu z różnych form i metod nauki, zachęcane do samodzielnego zgłębiania tajników wiedzy, współpracy z innymi oraz tworzenia czegoś z myślą o innych. Nauczyciele w naszej szkole to przewodnicy po różnych obszarach literatury, kultury i wiedzy, jaką staramy się przekazać naszym podopiecznym.

Niezbędnym elementem tej edukacji jest zwracanie uwagi na to, by uczeń rozwijał swoje zainteresowania, talenty i pasje, by umiał samodzielnie i twórczo myśleć, by umiał zdobywać, przetwarzać i wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz by umiał umiejętnie korzystać z dostępnych źródeł informacji.

Stara łacińska maksyma głosi „nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy“ i to staramy się realizować poprzez różne formy pracy w szkole.

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze


Czytaj również


Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Spotkanie Noworoczne w Gnojniku
styczeń312023

Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Spotkanie Noworoczne w Gnojniku

Radio Stonoga. Dzień Babci i Dziadka w Bystrzycy
styczeń302023

Radio Stonoga. Dzień Babci i Dziadka w Bystrzycy

Koncert Kolęd w Czeskim Cieszynie. Zaśpiewał chór dziecięcy „Trallala“, zagrała kapela ludowa „Lipka“
styczeń302023

Koncert Kolęd w Czeskim Cieszynie. Zaśpiewał chór dziecięcy „Trallala“, zagrała kapela ludowa „Lipka“

31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Polacy ponownie pokazali wielkie serca
styczeń302023

31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Polacy ponownie pokazali wielkie serca

Szpital w Boguminie otworzy nową klinikę stomatologiczną. Dziś wieczorem rusza rejestracja
styczeń302023

Szpital w Boguminie otworzy nową klinikę stomatologiczną. Dziś wieczorem rusza rejestracja

Uczczono pamięć polskich ofiar konfliktu zbrojnego o Śląsk Cieszyński w 1919 roku
styczeń302023

Uczczono pamięć polskich ofiar konfliktu zbrojnego o Śląsk Cieszyński w 1919 roku

Wyniki Kwesty Trzech Króli. Zobacz, ile pieniędzy zebrano w twojej gminie
styczeń302023

Wyniki Kwesty Trzech Króli. Zobacz, ile pieniędzy zebrano w twojej gminie

Bal Śląski w obiektywie Mariana Siedlaczka
styczeń292023

Bal Śląski w obiektywie Mariana Siedlaczka

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.