PUŁTUSK / Kolejny dzień Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych za nami. Wtorek, tak samo jak poniedziałek, obfitował w medale dla Polaków z Republiki Czeskiej.

    Oto wyniki:

    Kolarstwo MTB

    Klasyfikacja ogólna
    Złoty medal: Marian Sikora (0:21:06)
    Srebrny medal: Karol Brudny (0:21:53)
    4. miejsce Andrzej Wacławik (0:24:00)

    Kobiety

    Kategoria 16-26 lat
    Złoty medal:  Helena Flodrová

    Mężczyźni

    Kategoria 14-18 lat
    Srebrny medal: Karol Brudny

    Kategoria 19-29 lat
    Brązowy medal: Marian Kluz

    Kategoria 30-39 lat
    Złoty medal: Marian Sikora
    Brązowy medal: Tadeusz Fójcik

    Kategoria 40-49 lat
    4 miejsce: Mieczysław Szwarc

    Kategoria 50+
    Złoty medal: Wawrzyniec Fójcik
    Srebrny medal: Tadeusz Farny
    5 miejsce: Władysław Czudek

    Kategoria 8-13 lat
    4 miejsce: Jonáš Macoszek

    Badminton

    Mężczyźni

    Kategoria 18-35 lat
    Złoty medal: Adam Szarzec
    Srebrny medal: Tomasz Franek
    Brązowy medal: Tadeusz Fójcik

    Kategoria 36-55 lat
    Złoty medal: Roman Cymorek

    Kobiety

    Kategoria 36-55 lat
    Złoty medal: Karin Farna
    Srebrny medal: Renata Mrozek
    4 miejsce: Angelika Janikowa

    Kategoria 56+
    Srebrny medal: Vanda Sabelová
    Brązowy medal: Alena Sikorowa

    Gra mieszana (mixt)
    Srebrny medal: Roman Cymorek – Renata Mrozek

    Gra deblowa kobiet
    Złoty medal: Karin Farna – Alena Sikorowa
    Brązowy medal: Anna Franek – Vanda Sabelová

    Gra deblowa mężczyzn
    Złoty medal: Tadeusz Fójcik – Adam Szarzec 

    Strzelanie

    10 m pistolet pneumatyczny OPEN  – zespołowo
    Srebrny medal: Leszek Blanc, Małgorzata Lebeda, Bolek Martinek.

    10 m karabin pneumatyczny OPEN – zespołowo
    Złoty medal:  Lucjan Skupień, Gabriela Kobielusz, Jakub Lysek.

    10 m karabin pneumatyczny 10

    Kobiety

    Kategoria 50+
    5. miejsce Jana Skupień
    10. miejsce Vanda Sabelowa

    Kategoria 41-50 lat
    Srebrny medal: Renata Frankowa
    Brązowy medal: Karina Piwkowa
    6. miejsce: Angelika Janikova
    9. miejsce: Andrea Skupień Kapsia

    Kategoria 31-40 lat
    7. miejsce Beata Marcolowa

    Kategoria 21-30 lat
    Złoty medal: Małgorzata Lebeda
    Brązowy medal: Nina Suchanek
    5. miejsce: Karolina Frankowa

    Kategoria 20 lat i mniej
    Złoty medal: Gabriela Kobielusz
    Srebrny medal: Mia Marcolowa
    Brązowy medal: Berenika Tiana Skupień
    5. miejsce: Elen Macoszkowa
    8. miejsce: Julia Eliza Skupień
    9 .miejsce: Mariana Frankowa

    10 m pistolet pneumatyczny 10

    Kobiety

    Kategoria 50+
    Brązowy medal: Jana Skupień
    7. miejsce: Vanda Sabelowa
    13. miejsce: Anna Franek

    Kategoria 41-50 lat
    Srebrny medal: Renata Frankowa
    5. miejsce: Andrea Skupień Kapsia
    8. miejsce: Angelika Janikowa
    9. miejsce: Karina Piwkova

    Kategoria 31-40 lat
    Brązowy medal: Beata Marcolowa
    4. miejsce: Elżbieta Piwkowa

    Kategoria 21-30 lat
    Złoty medal: Małgorzata Lebeda
    Srebrny medal: Nina Suchanek
    Brązowy medal: Karolina Frankowa

    Kategoria 20 lat i mniej
    Brązowy medal: Mariana Frankowa
    5. miejsce: Berenika Tiana Skupień
    6. miejsce: Tia Marcolowa
    8. miejsce: Elen Macoszkowa

    10 m karabin pneumatyczny 10

    Mężczyźni

    Kategoria 60+
    10. miejsce: Roman Sikora
    11. miejsce: Roman Słowioczek
    21. miejsce: Henryk Cieślar
    22. miejsce: Bolek Martinek
    23. miejsce: Roman Sabela

    Kategoria 51-60 lat
    5. miejsce: Leszek Branc
    7. miejsce: Bohdan Ondraszek
    8. miejsce: Gerhard Janik

    Kategoria 41-50 lat
    9. miejsce: Piotr Marcol
    12. miejsce: Marian Franek

    Kategoria 31-40 lat
    8. miejsce: Marian Piwko

    Kategoria 21-30 lat
    Brązowy medal: Tomasz Kantor
    4. miejsce: Bogdan Józef Hajduk
    5. miejsce: Jan Kowalczyk
    6. miejsce: Jan Kluz

    Kategoria 20 lat i mniej
    Złoty medal: Lucjan Skupień
    Srebrny medal: Jakub Lysek
    7. miejsce: Franciszek Kohut
    9. miejsce: Roman Cieślar
    10. miejsce:  Damian Marcol

    10 m pistolet pneumatyczny 10

    Mężczyźni

    Kategoria 60+
    Złoty medal: Bolek Martinek
    5. miejsce: Roman Słowioczek
    7. miejsce: Henryk Cieślar
    9. miejsce: Roman Sabela
    12 miejsce: Roman Sikora

    Kategoria 51-60 lat
    Srebrny medal: Leszek Branc
    4. miejsce: Bohdan Ondraszek
    6. miejsce: Gerhard Janik

    Kategoria 41-50 lat
    6. miejsce: Piotr Marcol
    7. miejsce: Marian Franek

    Kategoria 31-40 lat
    7. miejsce: Adam Piwko

    Kategoria 21-30 lat
    4. miejsce: Jan Kowalczyk
    5. miejsce: Bogdan Józef Hajduk
    6. miejsce: Tomasz Kantor
    7. miejsce: Marian Kluz

    Kategoria 20 lat i mniej
    Złoty medal Damian Marcol
    Srebrny medal: Roman Cieślar
    5. miejsce: Jakub Lysek
    6. miejsce: Franciszek Kohut
    11. miejsce: Adam Piwko

    Pływanie

    Kobiety

    50 m, styl dowolny, Open
    6. miejsce: Gabriela Kobielusz

    Mężczyźni, 50 m, dowolny

    Kategoria 13 lat i starsi
    Złoty medal:  Alex Drahos
    Srebrny medal:  Andrzej Kubienka
    Brązowy medal: Maciej Durczok
    5. miejsce:  Michał Szczotka

    Kategoria 46 – 55 lat
    4. miejsce: Robert Kobielusz

    Kobiety 100 m, klasyczny

    Kategoria 13 – 35 lat
    Złoty medal: Julia Kobielusz
    Srebrny medal: Gabriela Kobielusz

    Mężczyźni 50 m, motylkowy

    Kategoria 17 – 65 lat
    Złoty medal: Alex Drahos
    Srebrny medal: Maciej Durczok

    Kobiety sztafeta 4 x 50m dowolny

    Złoty medal: Jadwiga Kobielusz, Julia Kobielusz,  Gabriela Kobielusz, Helena Flodrova

    Mężczyźni sztafeta 4 x 50m dowolny

    Srebrny medal: Michał Szczotka, Andrzej Kubienka, Maciej Durczok, Alex Drahos.

    Kobiety 50 m klasyczny
    Złoty medal: Helena Flodrova
    5. miejsce: Julia Kobielusz
    7. miejsce: Jadwiga Kobielusz

    Mężczyźni 50 m klasyczny – OPEN
    Brązowy medal: Andrzej Kubienka
    4. Miejsce: Alex Drahos
    5. Miejsce: Michał Szczotka

    50 m klasyczny 66+
    5. miejsce: Bolek Martinek

    Kobiety 50 m grzbietowy

    Kategoria 70 lat i młodsi
    Złoty medal: Helena Flodrova

    Mężczyźni sztafeta 4 x 50m zmienny Open

    Złoty medal: Michał Szczotka, Andrzej Kubienka, Maciej Durczok, Alex Drahos.

    Tagi:

      Komentarze


      Czytaj również


      Prezydent RC Miloš Zeman zdaniem lekarzy nie może pełnić swoich obowiązków
      październik182021

      Prezydent RC Miloš Zeman zdaniem lekarzy nie może pełnić swoich obowiązków

      Od dzisiaj nie będzie można odwiedzać pacjentów w Szpitalu Górniczym w Karwinie
      październik182021

      Od dzisiaj nie będzie można odwiedzać pacjentów w Szpitalu Górniczym w Karwinie

      Przezabawną farsę przygotowali dla widzów aktorzy Sceny Polskiej czeskocieszyńskiego Teatru
      październik182021

      Przezabawną farsę przygotowali dla widzów aktorzy Sceny Polskiej czeskocieszyńskiego Teatru

      Biskup wręczył nagrody za pracę dla kościoła. Wśród nagrodzonych również polskie katechetki
      październik182021

      Biskup wręczył nagrody za pracę dla kościoła. Wśród nagrodzonych również polskie katechetki

      Poważny wypadek w Ropicy. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem
      październik182021

      Poważny wypadek w Ropicy. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem

      Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Co można zwiedzić w Ostrawie?
      październik182021

      Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Co można zwiedzić w Ostrawie?

      Po generalnym remoncie wielki piec oddano do pełnej eksploatacji
      październik182021

      Po generalnym remoncie wielki piec oddano do pełnej eksploatacji

      Spotkanie z literaturą. By dobrze rozpocząć tydzień [zdjęcia]
      październik182021

      Spotkanie z literaturą. By dobrze rozpocząć tydzień [zdjęcia]

      REKLAMA
      REKLAMA reklaama

      ZWROT TV

      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

      Website Security Test