Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Olbrachcicach, 73 543 Olbrachcice Szkolna 11
  pspolbrachcice@email.cz, tel.: 596 428 054, www.pspolbrachcice.cz
  liczba uczniów: 22 Liczba klas: 2
  Godziny otwarcia świetlicy szkolnej: świetlica jest otwarta w zależności od potrzeb dzieci, obecnie w godzinach 6:30 – 16:30

  Nasza szkoła to wiejska placówka, która zawsze była szkołą małoklasową, mająca swoją specyficzną atmosferę. Charakterystyczna jest mała liczba uczniów, klasy łączone do różnych przedmiotów i wg potrzeby. To umożliwia nam pracować z każdym uczniem bardzo indywidualnie i wprowadzać regularnie najnowsze, ciekawe metody nauczania.

  Nauczyciele nieustannie się szkolą, by w odpowiedni sposób pracować z uczniami i być na fali potrzeb dzisiejszego społeczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że nikt z nas nie wie, jakie zadania będą pełnić nasi uczniowie w przyszłości, więc staramy się im otwierać możliwości i poszerzać horyzonty w wielu kierunkach. W nauce wykorzystujemy pierwiastki najróżniejszych metod, takich jak krytyczne myślenie w czytaniu i nie tylko, matematyka wg prof. M. Hejnego, czytanie Sfumato, metody opracowane przez Marię Montessori, praca z lapbookami, tworzenie gazetki Szkolne Okienko, granie scenek i przedstawień szkolnych, przygotowywanie prezentów i wystaw dla innych, praca w ogrodzie Młodego Farmera.

  Zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań:
  kierujemy się przede wszystkim aktualną sytuacją oraz zainteresowaniami dzieci. Prowadzimy np. kółko matematyka na wesoło, Wesoła Wiedza, klub czytelnik, klub konwersacji w j. angielskim, kółko plastyczne, kółko Sportuj w szkole, działa drużyna zuchowa „Wesołe Ogniki“, mamy lekcje religii, jest orkiestra dziecięca GraMy.
  Języki obce: język angielski z native speakerem.

  Bierzemy udział w najróżniejszych konkursach i zawodach szkolnych i międzyszkolnych takich jak Kangur, Pikomat, Olimpiada Matematyczna, konkurs j. angielskiego FOX, konkursy czytelnicze i recytatorskie, konkursy plastyczne, muzyczne i śpiewacze. Dbamy również o sport, nasze dzieci biorą udział w Zjeździe Gwiaździstym, zawodach pływackich w Bystrzycy, Igrzyskach Lekkoatletycznych w Trzyńcu, Biegu Przyjaźni w Stonawie, Pucharze Lata w Cierlicku (gra w dwa ognie), Złotej Piątce w Suchej Górnej.

  Do naszych tradycyjnych cyklicznych imprez należą: dla szerokiej publiczności Kolędowanie dzieci z nauczycielami w kościele, w ramach szkoły na wesoło Złota Bombka, Master Chef (szykowanie, gotowanie, pieczenie…), dla całych rodzin w ogrodzie szkolnym Dzień Rodziny.
  Regularnie wyjeżdżamy do Zielonych Szkół dotowanych przez różne instytucje, korzystamy z darmowych kursów pływania, organizujemy kursy narciarskie dla początkujących. Dzięki wsparciu Wspólnoty Polskiej, Konsulatu Generalnego RP, Towarzystwu Nauczycieli Polskich w RC, Macierzy Szkolnej im. Jana Farnika organizujemy ekskursje i wyjazdy edukacyjne do Polski i Czech.

  Bardzo intensywnie współpracujemy z Macierzą Szkolną im. Jana Farnika przy naszej szkole, która organizuje Latawcówkę, balik, bal szkolny dla rodziców i przyjaciół, Olimpiadę Międzyszkolną Cierlicko – Olbrachcice – Stonawa, Festyn Ogrodowy.

  Korzystamy również chętnie z przedstawień teatralnych TL Bajka i innych teatrzyków, edukacyjnych seansów filmowych, jak np.: Świat 3000 – Planeta Ziemia, Rafa Koralowa.

  Podczas wakacji letnich oferujemy tygodniowy obóz przyszkolny języka polskiego, z którego korzysta coraz większa liczba uczniów.

  Autor:

  Tagi: , , , , , , ,

   Komentarze


   Czytaj również


   Dziś jest Dzień Wiedzy o Pingwinach. Z tej okazji zachęcamy do przeczytania książeczki „Zaczarowana Zagroda”
   styczeń202022

   Dziś jest Dzień Wiedzy o Pingwinach. Z tej okazji zachęcamy do przeczytania książeczki „Zaczarowana Zagroda”

   Mali rowerzyści z zagranicy mogą się poruszać po polskich drogach jak dotychczas. Nie muszą mieć karty rowerowej
   styczeń202022

   Mali rowerzyści z zagranicy mogą się poruszać po polskich drogach jak dotychczas. Nie muszą mieć karty rowerowej

   W tym roku targi szkół średnich znowu on-line. Jeszcze dziś można spotkać się z nauczycielami Akademii Handlowej
   styczeń202022

   W tym roku targi szkół średnich znowu on-line. Jeszcze dziś można spotkać się z nauczycielami Akademii Handlowej

   Znamy wyniki konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą – Infrastruktura Polonijna 2022”! Zobacz kto dostał dotację
   styczeń202022

   Znamy wyniki konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą – Infrastruktura Polonijna 2022”! Zobacz kto dostał dotację

   Można wziąć udział w wykładach w ramach Spotkań Karpackich 2022. Będą odbywały się online
   styczeń202022

   Można wziąć udział w wykładach w ramach Spotkań Karpackich 2022. Będą odbywały się online

   MUR. Daniel Korbel mówił o faktach i mitach wojny czechosłowacko-polskiej o Śląsk Cieszyński
   styczeń192022

   MUR. Daniel Korbel mówił o faktach i mitach wojny czechosłowacko-polskiej o Śląsk Cieszyński

   Studenci i seniorzy zapłacą więcej za bilety w pociągach i autobusach
   styczeń192022

   Studenci i seniorzy zapłacą więcej za bilety w pociągach i autobusach

   „Dom to prywatna ojczyzna”. Właśnie ukazały się wspomnienia Kazimierza Jaworskiego
   styczeń192022

   „Dom to prywatna ojczyzna”. Właśnie ukazały się wspomnienia Kazimierza Jaworskiego

   REKLAMA
   REKLAMA reklaama

   ZWROT TV

   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

   Website Security Test