NAWSIE / W towarzyskim meczu piłkarskim w ramach Gorolskigo Święta Orły Zaolzia poniosły druzgocącą porażkę. Podopieczni trenera Jana Zolicha przegrali z Szczakowianką Jaworzno 2:10.

ORŁY ZAOLZIA – SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 2:10

– Między piłkarzami obu zespołów było conajmniej piętnaście lat różnicy i to najbardziej zaważyło na losach meczu. Z początku było jeszcze jako tako, po przerwie o założeniach taktacznych już nie było mowy, nasza gra rozsypała się dosłownie jak domek z kart. Trzeba też zaznaczyć, że rywale byli pod naszą bramką bardzo skuteczni – powiedział szkoleniowiec Orłów, Jan Zolich.

W spotkaniu rozegranym na sztucznej murawie w Nawsiu (stadion w Jabłonkowie przechodzi remont) wyszli na prowadzenie gospodarze, celnym trafieniem popisał się Barczok. Goście bardzo szybko odrobili ztraty i schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką. W drugiej części spotkania piłki lądowały już tylko w siatce za plecami bramkarza Orłów. Drużyna szkoleniowca Jana Zolicha przegrała różnicą ośmiu goli.

– Chętnie tutaj przyjeżdżamy, zawsze jesteśmy bardzo ciepło przyjęci. Grało nam się fajnie,nikt z chlopaków nie narzekał na sztuczną murawę. O wyniku zadecydowała niższa średnia wiekowa naszej drużyny, podczas gdy my mamy zawodników lekko po czterdziestce, gospodarze byli o kilka lat starsi – zaznaczył trener przyjezdnych, Arkadiusz Jamróz.

BRAMKI: Barczok 2 – Hendel 4, Wróbel 2, Jarosz, Piekarczyk, A. Lichota, Błachnio. Sędziowali: Klečacký – Karch, Suszka. Widzów: 50. Do przerwy 2:4.

ORŁY: Holboj – Kołodziej, Chybidziura, Janiczek, Suszka, B. Worek, Kapsia, A. Glac, Zuczek, M. Górniok, Szlauer, Goryl,Teofil, Cymorek, Konderla, Brózda, Barczok, Burawa. Trener: Zolich.

SZCZAKOWIANKA: Podralski – Cebulak, Nowak, Adamus, Grodzki, Hendel, P. Lichota, A. Lichota, Wróbel, Piekarczyk, Urban, Paluch, Jarosz, Zakrzewski, Wiśniowski, Błachnio. Trener: Jamróz.