Informacje dla Polaków w Czechach!

WĘDRYNIA, JABŁONKÓW/ Wędryńskich Gimnastów rokrocznie można było obserwować nie tylko podczas występów, na których budowali piramidy z ludzi, ale także podczas stawiania konstrukcji świętogorolskiego stoiska MK PZKO Wędrynia. Ku temu ostatniemu sposobności już nie będzie. Rokrocznie stawiane przed i rozbierane po „Gorolu” stoisko tego roku zastąpiła stała drewniana konstrukcja.

Takiego obrazka w trakcie przygotowań do „Gorola” już nie zobaczymy

– Powodów było kilka. Ale przede wszystkim ta buda, którą rokrocznie stawiali gimnaści, była już staruszkiem i jej życie zaczynało dobiegać końca. Zastanawialiśmy się, co z tym fantem zrobić. I zaczęliśmy się zastanawiać z nowymi członkami zarządu naszego koła, czy nie byłoby dobrze wybudować stoiska na stałe – wyjaśnia prezes MK PZKO Wędrynia Bogusław Raszka.

– Zacząłem robić rozeznanie w Urzędzie Miejskim w Jabłonkowie i sytuacja była jak najbardziej sprzyjająca. Oni mieli stawiać tam stoisko w ramach jakiegoś projektu, który nie wypalił, więc bardzo chętnie przyjęli naszą inicjatywę. Bardzo pomogli mi prawnie, bo wiadomo, że sprawy urzędowe nie są proste – cieszy się z szybkiego zrealizowania planu Raszka.

I tu nowość. Prezes MK PZKO zapowiada, że budynek, od którego wczoraj oficjalnie odebrał klucze, nie będzie budynkiem na jedną tylko imprezę. – Chcemy, żeby to stoisko służyło nie tylko PZKO. Będzie służyć też gminie, Macierzy, będzie wykorzystywane nie tylko podczas Gorolskigo Święta. Chcemy, żeby nie było tylko na jedną imprezę. W pierwszym rzędzie wykorzystywać go będzie nasze koło PZKO, nasza gmina, jak będzie miała okazję, ale damy go też do dyspozycji Jabłonkowowi w ramach współpracy, jak będą mieli potrzebę – planuje Raszka.

Budowę sfinansowało MK PZKO  Wędrynia. Wybudował stoisko w promocyjnej cenie mający swoją firmę stolarską mieszkaniec Wędryni.

W samym Lasku stawiane było tydzień, ale wcześniej wszystkie elementy przygotowane były w Wędryni. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy, jak ów nowy budynek wygląda. Dokładnie jednak warto obejrzeć go w czasie Gorolskigo Święta podczas kosztowania serwowanych w nim jadeł i napitków. Zatem do zobaczenia na „Gorolu” przy wędryńskim stoisku.

(indi)

Tagi: , ,

Komentarze


Czytaj również


TYDZIEŃ W PIGUŁCE. Najważniejsze wydarzenia na Zaolziu i nie tylko
Czerwiec122021

TYDZIEŃ W PIGUŁCE. Najważniejsze wydarzenia na Zaolziu i nie tylko

Znalazłeś małą sarnę? Nie dotykaj jej i nie zabieraj! Jej mama jest w pobliżu
Czerwiec122021

Znalazłeś małą sarnę? Nie dotykaj jej i nie zabieraj! Jej mama jest w pobliżu

Przejażdżka kolejką górniczą
Czerwiec122021

Przejażdżka kolejką górniczą

Młody Księżyc w pobliżu Wenus i Marsa
Czerwiec122021

Młody Księżyc w pobliżu Wenus i Marsa

Gra pianistki
Czerwiec122021

Gra pianistki

W Wędryni można było złożyć wniosek o Kartę Polaka
Czerwiec112021

W Wędryni można było złożyć wniosek o Kartę Polaka

Polska od poniedziałku będzie oznaczona jako kraj o niskim ryzyku zagrożenia. Co się zmieni?
Czerwiec112021

Polska od poniedziałku będzie oznaczona jako kraj o niskim ryzyku zagrożenia. Co się zmieni?

Teraz każdy będzie mógł uświetnić imprezę grą na pianinie
Czerwiec112021

Teraz każdy będzie mógł uświetnić imprezę grą na pianinie

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test