WĘDRYNIA, JABŁONKÓW/ Wędryńskich Gimnastów rokrocznie można było obserwować nie tylko podczas występów, na których budowali piramidy z ludzi, ale także podczas stawiania konstrukcji świętogorolskiego stoiska MK PZKO Wędrynia. Ku temu ostatniemu sposobności już nie będzie. Rokrocznie stawiane przed i rozbierane po „Gorolu” stoisko tego roku zastąpiła stała drewniana konstrukcja.

Takiego obrazka w trakcie przygotowań do „Gorola” już nie zobaczymy

– Powodów było kilka. Ale przede wszystkim ta buda, którą rokrocznie stawiali gimnaści, była już staruszkiem i jej życie zaczynało dobiegać końca. Zastanawialiśmy się, co z tym fantem zrobić. I zaczęliśmy się zastanawiać z nowymi członkami zarządu naszego koła, czy nie byłoby dobrze wybudować stoiska na stałe – wyjaśnia prezes MK PZKO Wędrynia Bogusław Raszka.

– Zacząłem robić rozeznanie w Urzędzie Miejskim w Jabłonkowie i sytuacja była jak najbardziej sprzyjająca. Oni mieli stawiać tam stoisko w ramach jakiegoś projektu, który nie wypalił, więc bardzo chętnie przyjęli naszą inicjatywę. Bardzo pomogli mi prawnie, bo wiadomo, że sprawy urzędowe nie są proste – cieszy się z szybkiego zrealizowania planu Raszka.

I tu nowość. Prezes MK PZKO zapowiada, że budynek, od którego wczoraj oficjalnie odebrał klucze, nie będzie budynkiem na jedną tylko imprezę. – Chcemy, żeby to stoisko służyło nie tylko PZKO. Będzie służyć też gminie, Macierzy, będzie wykorzystywane nie tylko podczas Gorolskigo Święta. Chcemy, żeby nie było tylko na jedną imprezę. W pierwszym rzędzie wykorzystywać go będzie nasze koło PZKO, nasza gmina, jak będzie miała okazję, ale damy go też do dyspozycji Jabłonkowowi w ramach współpracy, jak będą mieli potrzebę – planuje Raszka.

Budowę sfinansowało MK PZKO  Wędrynia. Wybudował stoisko w promocyjnej cenie mający swoją firmę stolarską mieszkaniec Wędryni.

W samym Lasku stawiane było tydzień, ale wcześniej wszystkie elementy przygotowane były w Wędryni. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy, jak ów nowy budynek wygląda. Dokładnie jednak warto obejrzeć go w czasie Gorolskigo Święta podczas kosztowania serwowanych w nim jadeł i napitków. Zatem do zobaczenia na „Gorolu” przy wędryńskim stoisku.

(indi)

Tagi: , ,

Komentarze

Czytaj również


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test