E-mail: indi@zwrot.cz

WĘDRYNIA, JABŁONKÓW/ Wędryńskich Gimnastów rokrocznie można było obserwować nie tylko podczas występów, na których budowali piramidy z ludzi, ale także podczas stawiania konstrukcji świętogorolskiego stoiska MK PZKO Wędrynia. Ku temu ostatniemu sposobności już nie będzie. Rokrocznie stawiane przed i rozbierane po „Gorolu” stoisko tego roku zastąpiła stała drewniana konstrukcja.

Takiego obrazka w trakcie przygotowań do „Gorola” już nie zobaczymy

– Powodów było kilka. Ale przede wszystkim ta buda, którą rokrocznie stawiali gimnaści, była już staruszkiem i jej życie zaczynało dobiegać końca. Zastanawialiśmy się, co z tym fantem zrobić. I zaczęliśmy się zastanawiać z nowymi członkami zarządu naszego koła, czy nie byłoby dobrze wybudować stoiska na stałe – wyjaśnia prezes MK PZKO Wędrynia Bogusław Raszka.

– Zacząłem robić rozeznanie w Urzędzie Miejskim w Jabłonkowie i sytuacja była jak najbardziej sprzyjająca. Oni mieli stawiać tam stoisko w ramach jakiegoś projektu, który nie wypalił, więc bardzo chętnie przyjęli naszą inicjatywę. Bardzo pomogli mi prawnie, bo wiadomo, że sprawy urzędowe nie są proste – cieszy się z szybkiego zrealizowania planu Raszka.

I tu nowość. Prezes MK PZKO zapowiada, że budynek, od którego wczoraj oficjalnie odebrał klucze, nie będzie budynkiem na jedną tylko imprezę. – Chcemy, żeby to stoisko służyło nie tylko PZKO. Będzie służyć też gminie, Macierzy, będzie wykorzystywane nie tylko podczas Gorolskigo Święta. Chcemy, żeby nie było tylko na jedną imprezę. W pierwszym rzędzie wykorzystywać go będzie nasze koło PZKO, nasza gmina, jak będzie miała okazję, ale damy go też do dyspozycji Jabłonkowowi w ramach współpracy, jak będą mieli potrzebę – planuje Raszka.

Budowę sfinansowało MK PZKO  Wędrynia. Wybudował stoisko w promocyjnej cenie mający swoją firmę stolarską mieszkaniec Wędryni.

W samym Lasku stawiane było tydzień, ale wcześniej wszystkie elementy przygotowane były w Wędryni. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy, jak ów nowy budynek wygląda. Dokładnie jednak warto obejrzeć go w czasie Gorolskigo Święta podczas kosztowania serwowanych w nim jadeł i napitków. Zatem do zobaczenia na „Gorolu” przy wędryńskim stoisku.

(indi)

Tagi: , ,

Komentarze


Czytaj również


Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Chór Stonawa wyjechał na zgrupowanie
maj192022

Z POCZTY REDAKCYJNEJ: Chór Stonawa wyjechał na zgrupowanie

Harcerska Drużyna Wodna „Opty” obchodzi w tym roku  50-lecie. Harcerze postanowili uczcić go w ruchu
maj192022

Harcerska Drużyna Wodna „Opty” obchodzi w tym roku 50-lecie. Harcerze postanowili uczcić go w ruchu

Na cmentarzu w Hawierzowie-Szumbarku zainstalowano rzeźbę św. Barbary. Ku pamięci ofiar tragedii górniczej
maj192022

Na cmentarzu w Hawierzowie-Szumbarku zainstalowano rzeźbę św. Barbary. Ku pamięci ofiar tragedii górniczej

Zaplanuj z nami weekend! Ciekawe wydarzenia na Śląsku Cieszyńskim
maj192022

Zaplanuj z nami weekend! Ciekawe wydarzenia na Śląsku Cieszyńskim

Matury w trzynieckim szpitalu. Egzaminy zdają uczennice Średniej Szkoły Zdrowotnej w Karwinie
maj182022

Matury w trzynieckim szpitalu. Egzaminy zdają uczennice Średniej Szkoły Zdrowotnej w Karwinie

W najbliższą sobotę w Piotrowicach będzie można dobrze zjeść, wypić, posłuchać muzyki i… cofnąć się w czasie o około pięćdziesiąt lat
maj182022

W najbliższą sobotę w Piotrowicach będzie można dobrze zjeść, wypić, posłuchać muzyki i… cofnąć się w czasie o około pięćdziesiąt lat

Gratka dla młodzieży, która interesuje się fotografią i Śląskiem Cieszyńskim. Ogłoszono konkurs
maj182022

Gratka dla młodzieży, która interesuje się fotografią i Śląskiem Cieszyńskim. Ogłoszono konkurs

Druga edycja Olza RUN. Bieg, który łączy
maj182022

Druga edycja Olza RUN. Bieg, który łączy

REKLAMA

reklaama
REKLAMA DOLANSKI GROM
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.