Czytaj nas! Codziennie nowe informacje!

WĘDRYNIA, JABŁONKÓW/ Wędryńskich Gimnastów rokrocznie można było obserwować nie tylko podczas występów, na których budowali piramidy z ludzi, ale także podczas stawiania konstrukcji świętogorolskiego stoiska MK PZKO Wędrynia. Ku temu ostatniemu sposobności już nie będzie. Rokrocznie stawiane przed i rozbierane po „Gorolu” stoisko tego roku zastąpiła stała drewniana konstrukcja.

Takiego obrazka w trakcie przygotowań do „Gorola” już nie zobaczymy

– Powodów było kilka. Ale przede wszystkim ta buda, którą rokrocznie stawiali gimnaści, była już staruszkiem i jej życie zaczynało dobiegać końca. Zastanawialiśmy się, co z tym fantem zrobić. I zaczęliśmy się zastanawiać z nowymi członkami zarządu naszego koła, czy nie byłoby dobrze wybudować stoiska na stałe – wyjaśnia prezes MK PZKO Wędrynia Bogusław Raszka.

– Zacząłem robić rozeznanie w Urzędzie Miejskim w Jabłonkowie i sytuacja była jak najbardziej sprzyjająca. Oni mieli stawiać tam stoisko w ramach jakiegoś projektu, który nie wypalił, więc bardzo chętnie przyjęli naszą inicjatywę. Bardzo pomogli mi prawnie, bo wiadomo, że sprawy urzędowe nie są proste – cieszy się z szybkiego zrealizowania planu Raszka.

I tu nowość. Prezes MK PZKO zapowiada, że budynek, od którego wczoraj oficjalnie odebrał klucze, nie będzie budynkiem na jedną tylko imprezę. – Chcemy, żeby to stoisko służyło nie tylko PZKO. Będzie służyć też gminie, Macierzy, będzie wykorzystywane nie tylko podczas Gorolskigo Święta. Chcemy, żeby nie było tylko na jedną imprezę. W pierwszym rzędzie wykorzystywać go będzie nasze koło PZKO, nasza gmina, jak będzie miała okazję, ale damy go też do dyspozycji Jabłonkowowi w ramach współpracy, jak będą mieli potrzebę – planuje Raszka.

Budowę sfinansowało MK PZKO  Wędrynia. Wybudował stoisko w promocyjnej cenie mający swoją firmę stolarską mieszkaniec Wędryni.

W samym Lasku stawiane było tydzień, ale wcześniej wszystkie elementy przygotowane były w Wędryni. Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy, jak ów nowy budynek wygląda. Dokładnie jednak warto obejrzeć go w czasie Gorolskigo Święta podczas kosztowania serwowanych w nim jadeł i napitków. Zatem do zobaczenia na „Gorolu” przy wędryńskim stoisku.

(indi)

Tagi: , ,

Komentarze

Czytaj również


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Wrzesień062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

W Trzanowicach dziękowali za plony i możliwość spotkania się
Wrzesień202020

W Trzanowicach dziękowali za plony i możliwość spotkania się

Znamy laureatów konkursu dizajn „Śląska Rzecz”. Wśród nich również projekt z Cieszyna
Wrzesień202020

Znamy laureatów konkursu dizajn „Śląska Rzecz”. Wśród nich również projekt z Cieszyna

Urologia jest ciekawa. Słuchaczy w Piotrowicach przekonał o tym Bogusław Chwajol
Wrzesień202020

Urologia jest ciekawa. Słuchaczy w Piotrowicach przekonał o tym Bogusław Chwajol

Kolejna okazja do obejrzenia polskich filmów na Zaolziu! I to za darmo
Wrzesień192020

Kolejna okazja do obejrzenia polskich filmów na Zaolziu! I to za darmo

Zbliża się 44. edycja biegu przełajowego o memoriał Wandy Delong
Wrzesień192020

Zbliża się 44. edycja biegu przełajowego o memoriał Wandy Delong

Zamiast wysuszonych trawników oczy cieszą łąki z kwiatami
Wrzesień192020

Zamiast wysuszonych trawników oczy cieszą łąki z kwiatami

Niespodziewane odkrycia w podziemiach Kościoła św. Marii Magdaleny
Wrzesień182020

Niespodziewane odkrycia w podziemiach Kościoła św. Marii Magdaleny

Studiujesz w Pradze? Od przyszłego tygodnia czeka cię nauka zdalna
Wrzesień182020

Studiujesz w Pradze? Od przyszłego tygodnia czeka cię nauka zdalna


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test