OSTRAWA / Z Ogrodu Zoologicznego w Ostrawie uciekł jeden z niedawno przywiezionych lemurów katta. Zwierzę wydostało się z tzw. Raju lemurów, gdzie dopiero się aklimatyzowało i poznawało pozostałe osobniki.

    Chodzi o samca lemura katta, gatunku pochodzącego z Madagaskaru. Zwierzę łatwo rozpoznać po charakterystycznym, czarno-białym, pręgowanym ogonie. Lemury katta są znane także szerokiej publiczności dzięki postaci króla Juliana z filmu animowanego „Madagaskar”.

    Co zrobić, jeśli zobaczysz lemura?

    W przypadku zauważenia zwierzęcia należy natychmiast skontaktować się z ostrawskim zoo pod numerem telefonu 722 954 127.

    Nie wolno podchodzić do lemura, karmić go ani próbować samodzielnie go złapać. Choć zwierzę może wyglądać sympatycznie, nie jest zwierzęciem domowym i może zachowywać się nieprzewidywalnie, także ugryźć.

    Jeśli lemur wejdzie do zamkniętej przestrzeni, na przykład szklarni, garażu, korytarza czy budynku gospodarczego, należy zamknąć drzwi i niezwłocznie powiadomić pracowników zoo.

    Pracownicy ogrodu zoologicznego prowadzą działania, które mają doprowadzić do bezpiecznego odnalezienia i odłowienia zwierzęcia.

      Komentarze





      CZYTAJ RÓWNIEŻ



      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego