GRÓDEK / Słoneczna pogoda, uśmiechy dzieci i program przygotowany przez uczniów przyciągnęły w sobotnie popołudnie wielu gości na festyn Szkoły Podstawowej z Polskim Językiem Nauczania w Gródku. Impreza już po raz trzeci odbyła się w Centrum Wolnego Czasu.

    Nauczycielki razem z uczniami przygotowały program oparty na muzyce i tańcu. Jednym z najciekawszych punktów była zabawa „Jaka to melodia?”. Przed każdym występem publiczność słuchała fragmentu piosenki i próbowała odgadnąć jej tytuł. Za poprawne odpowiedzi można było otrzymać drobne nagrody.

    Chwilę później na scenie pojawiały się dzieci, które prezentowały układ taneczny do rozpoznanej wcześniej melodii. Były kolorowe stroje, pomysłowe choreografie i dużo braw od publiczności.

    Pożegnanie piątoklasistów

    Podczas festynu pożegnano także piątoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w innych szkołach.

    Na uczestników czekało jedzenie i domowe wypieki przygotowane przez rodziców. Wieczorem na krótko spadł deszcz, ale nie przeszkodził w dalszej zabawie.

      Komentarze





      CZYTAJ RÓWNIEŻ



      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego