Renata Staszowska
E-mail: renata@zwrot.cz
GRÓDEK / Słoneczna pogoda, uśmiechy dzieci i program przygotowany przez uczniów przyciągnęły w sobotnie popołudnie wielu gości na festyn Szkoły Podstawowej z Polskim Językiem Nauczania w Gródku. Impreza już po raz trzeci odbyła się w Centrum Wolnego Czasu.
Nauczycielki razem z uczniami przygotowały program oparty na muzyce i tańcu. Jednym z najciekawszych punktów była zabawa „Jaka to melodia?”. Przed każdym występem publiczność słuchała fragmentu piosenki i próbowała odgadnąć jej tytuł. Za poprawne odpowiedzi można było otrzymać drobne nagrody.
Chwilę później na scenie pojawiały się dzieci, które prezentowały układ taneczny do rozpoznanej wcześniej melodii. Były kolorowe stroje, pomysłowe choreografie i dużo braw od publiczności.
Pożegnanie piątoklasistów
Podczas festynu pożegnano także piątoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w innych szkołach.
Na uczestników czekało jedzenie i domowe wypieki przygotowane przez rodziców. Wieczorem na krótko spadł deszcz, ale nie przeszkodził w dalszej zabawie.


















































