GUTY, OLDRZYCHOWICE / W ubiegłą sobotę (3 czerwca) polska szkoła w Oldrzychowicach urządziła festyn szkolny. Podobnie jak w zeszłym roku, zabawa na koniec roku szkolnego odbyła się w ogrodzie Domu Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Gutach. Nie zabrakło występów przedszkolaków i uczniów oraz atrakcji dla dzieci.

  Festyn rozpoczął się występami. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaki. Następnie wystąpiły dzieci szkolne, które zatańczyły do piosenek z jubileuszowego przedstawienia wystawionego w listopadzie zeszłego roku. Na koniec zatańczył zespół Małe Oldrzychowice – dzieci w strojach góralskich przedstawiły folklor Beskidu Śląskiego.

  Przejażdżka kucykiem, strzelanie z pistoletów na kulki i wędka

  Oprócz stoisk z jedzeniem i piciem, przygotowano atrakcje dla dzieci. Mali i nieco starsi uczestnicy festynu mogli pojeździć na koniu lub kucyku. Przy jednym ze stoisk można było pomalować buzie. Chłopcom w szczególności podobało się strzelanie z pistoletów na kulki. Nie zabrakło również zabawy, w trakcie której można było wyciągnąć wędką drobne upominki. Dorośli z kolei wzięli udział w loterii fantowej.

  Pracowity i owocny rok szkolny

  – Festyn to czas podsumowania. Ten rok dla naszych uczniów był bardzo pracowity, ale też wyjątkowo pomyślny. Dzieci wystawiły dwa przedstawienia szkolne. Widzieliście dzisiaj niektóre tańce z jesiennego przedstawienia, które zadedykowaliśmy przedszkolu. Później dzieci wystawiły przedstawienie na Dzień Rodziny. Oprócz tego edukacja była uzupełniana wyjazdami na spektakle Bajki. Nasi uczniowie zmierzyli swoje siły w różnych konkursach, uzyskując bardzo dobre wyniki. Takim ostatnim bardzo dobrym wynikiem sportowym było zajęcie trzeciego miejsca na igrzyskach lekkoatletycznych dla szkół małoklasowych. Myślę, że sportowcy zasługują na duże brawa – podsumowała rok szkolny kierowniczka szkoły Janina Markowa.

  – Ale nie tylko sportowcom się udawało. Mierzyliśmy siły z innymi uczniami polskich szkół w konkursach języka angielskiego, w matematyce, w konkursach plastycznych, w konkursie czytelniczym. Wszędzie nasi uczniowie byli nagradzani. Tym samym godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziękuję im za to – dodała Janina Markowa.

  Poszerzono biblioteczkę

  Kierowniczka szkoły podziękowała również za pracę gronu pedagogicznemu, a rodzicom za wspieranie dzieci w ich szkolnej edukacji. Przypomniała, że na początku roku szkolnego pierwszoklasiści otrzymali Bon Pierwszaka. Podkreśliła również, że dzięki staraniom Alicja Böhm, prezes miejscowego koła Macierzy Szkolnej, udało się poszerzyć biblioteczkę szkolną o nowe pozycje. Kupiono 180 książek, audiobooków i płyt DVD.

   Komentarze   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA Walizki
   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.