Szkoła Podstawowa i Przedszkole z Polskim Językiem Nauczania w Ropicy, 739 56 Ropica 146
byrtusova@zsams-ropice.cz, www.zsams-ropice.cz
Liczba uczniów: 31 Liczba klas: 3 (2 w Ropicy i 1 w Nieborach) Godziny otwarcia świetlicy szkolnej: 6:15 – 7:15, 11:20 – 15:45

Nasza szkoła jest NASZA. Jest mała i bardzo miła. Nie jest doskonała, bo – tak jak w życiu – są dni dobre i złe, jest wesoło, a czasem smutno. Ale jest lubiana. Lubiana przez dzieci i nauczycieli.

Niech dzieci same opowiedzą o swojej szkole:
„Moja szkoła jest najlepsza na świecie. Moim ulubionym przedmiotem jest matematyka. Bardzo lubię jeździć na wycieczki, ostatnio byliśmy w Koziej Zagrodzie w Brennej.“ (M.Cz., 2. kl.)

„W naszej szkole jest fajnie, dlatego że nigdy się nie nudzę. Jest wesoła i zabawna. Na spotkaniu z panem Marcinem Pałaszem mogliśmy sobie kupić książki.“ (M.K., 2. kl.)

„Lubię moją szkołę, dlatego że są tu bardzo miłe i sympatyczne panie na-uczycielki. Wymyślają fajne wycieczki i projekty, które bardzo mi się podo-bają. Mieliśmy w klasie pokaz mody, wybory Miss, Dzień Misia Pluszowego. Ja najbardziej lubię lekcje wychowania fizycznego i lekcje przyrody. Poznałam nowych kolegów, a ci, których znałam od przedszkola, też są bardzo mili i fajni. Na przerwach możemy bawić się i grać różne gry. Ta szkoła jest super!“ (A.O., 3.kl.)

„Podoba mi się, że wyjeżdżamy na wycieczki. Na wycieczce do ZOO dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, na przykład, dlaczego flamingi są różowe. Mam w szkole dużo przyjaciółek, z którymi mogę bawić się na przerwach.“ (A.T., 4. kl.)

„Uwielbiam naszą szkołę, bo kiedy skończymy przerabiać lekcje, to jedziemy do Cieszyna i zwiedzamy go. Nauczymy się czegoś nowego, a nie siedzimy przy tym w ławce! Oglądamy zabytki, chodzimy po rynku, szukamy w Lasku Miejskim cieszynianki i innych wiosennych kwiatków. Możemy sobie kupić lody lub rurkę z bitą śmietaną. Kiedy jest ładnie, na lekcji przyrody wychodzimy na podwórko z zeszytami i tam się uczymy.“ (D.Č., 5. kl.)

„Moja szkoła jest ciekawa. W tym roku mieliśmy Wieczór Afrykański. Prowadziłem z kolegami z klasy licytację, a zebrane pieniądze wysłane były do Afryki. O Afryce opowiedział nam pan Samuel z Demokratycznej Republiki Konga, który przyszedł do naszej klasy ze swoją żoną i córeczką. W szkole mamy różne atrakcyjne projekty, np.: Smaczne i zdrowe śniadanie domowe, Owocowy Dzień, Dzień Wiedzy o Pingwinach. Naszą klasę odwiedził pan, który kilka miesięcy spędził na Antarktydzie, gdzie obserwował życie pingwinów. Mamy też różne ciekawe kółka. W ramach Kółka Młodego Europejczyka uczymy się o państwach Europy, notujemy ciekawostki, a potem gotujemy przysmaki pochodzące z omawianego państwa. Lubię moją szkołę!“ (M.C., 5. kl.)

Zajęcia pozalekcyjne, kółka zainteresowań: kółko języka angielskiego, Młodego Europejczyka, gry na flecie, pszczelarskie, sportowe, ceramiczne, informatyki, szycia, ruchu drogowego, chórek dziecięcy, czytanie w miejscowej bibliotece.
Wydajemy czasopismo szkolne „Dzwoneczek szkolny“.
Języki obce: angielski.

Cieszymy się z osiąganych przez naszych uczniów sukcesów w nauce oraz w różnych konkursach. W ten sposób najlepiej reprezentują naszą szkołę!
Ja najbardziej lubię lekcje wychowania fizycznego i lekcje przyrody. Poznałam nowych kolegów, a ci, których znałam od przedszkola, też są bardzo mili i fajni. Doceniamy również pomoc i wsparcie ze strony naszych rodziców, gminy i PZKO.

Tagi: , , , , , ,

KomentarzeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki
REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.