Remont domu MK PZKO Czeski Cieszyn-Mosty rozpoczął się w marcu. Jak wyglądała jego modernizacja krok po kroku, wyjaśnia prezes Koła Marek Dywor.

  Co wszystko udało wam się wyremontować?

  Rozpoczęliśmy od górnej sali i holu. Przebiegł remont sufitu, malowanie ścian, szlifowanie i penetracja parkietu oraz czyszczenie wszystkich mebli i pozostałych rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu.

  Po wakacjach przyszedł czas na drugi etap remontu w dolnej części naszego Domu. Wymieniliśmy kompletnie instalację elektryczną. Zostały odnowione toalety, czyli nowe kafelki, ubikacje, umywalki oraz potrzebne dodatki. Do dużych zmian doszło również w dolnej salce, musieliśmy zerwać stare okładziny drewniane, otynkowaliśmy ściany i usunęliśmy niedziałający kominek.

  Przewidujecie jeszcze jakieś zmiany w najbliższym czasie?

  W przyszłości mamy też w zamiarze wyremontować kuchnię. Na razie zakupiliśmy tylko stoły gastronomiczne, ale planujemy kupno nowych urządzeń AGD. Na modernizację kuchni napisaliśmy wniosek o dofinansowanie do Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i mamy nadzieję, że zostanie zaakceptowany.

  A teren przed Domem PZKO?

  Do zmian również doszło koło Domu PZKO, gdzie zasialiśmy nową trawę, wycięte zostały krzaki i wiosną w przyszłym roku mamy w planie stworzyć strefę sportu i relaksu.

  Jednak metamorfoza naszego Koła PZKO nie dotyczyła tylko budynku i okolicy, ale również składu zarządu. Teraz „średnia generacja”  rozpoczęła pracę na rzecz polskości  na tym terenie. W tym roku przybyło 14 nowych członków. Jesteśmy kołem otwartym nie tylko dla aktywnych ludzi.

  Dlaczego właśnie teraz rozpoczęliście remont?

  Budynek został wybudowany 40 lat temu. Od tego czasu nie było żadnego generalnego remontu i myślę, że teraz nadszedł właściwy czas. Cała przebudowa była finansowana z pieniędzy naszego Koła PZKO. Wszelkie prace wykonali nasi członkowie w czynie społecznym. Bardzo im dziękuję za zaangażowanie, które pokazało ich charaktery.

  Planujecie w najbliższym czasie organizację jakichś wydarzeń?

  Niestety obecna sytuacja nie pozwala na zorganizowanie balu, spotkań i innych imprez, ale zapraszamy do wynajęcia naszych lokali do spotkań towarzyskich, konferencji, seminariów, uczt pogrzebowych albo zebrań za dogodne ceny. Jesteśmy w stanie także zapewnić usługi gastronomiczne na te imprezy. Wszelkie informacje na temat wynajmu można znaleźć na naszych stronach TUTAJ albo na Facebooku PZKO Czeski Cieszyn-Mosty.

  (NS)

  Tagi: , ,

   Komentarze   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA
   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.