CZESKI CIESZYN / W sobotę 28 maja w ogrodzie Biblioteki w Dolnym Żukowie odbył się Festyn Jubileuszowy 70-lecia polskiego przedszkola przy ul. Akacjowej w Czeskim Cieszynie.

Przed rozpoczęciem przedstawienia, w wykonaniu obecnych uczniów przedszkola oraz absolwentów, Ewa Lipa, kierowniczka przedszkola opowiedziała krótko o tym, jak rozwijało się przedszkole od jego założenia w 1951 roku.

— Dziś do przedszkola uczęszcza 25 dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przedszkole od tego roku szkolnego nosi nazwę „Kolorowe”, a nasz program edukacyjny nazywa się „Podróże małe i duże”. Pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe, czuły się bezpieczne, kochane i akceptowane. Chcemy, aby chętnie uczęszczały do naszego przedszkola. Kierujemy się mottem Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, bo co może być piękniejszego, od uśmiechu małego dziecka — powiedziała Ewa Lipa, kierowniczka przedszkola.

Za pracę, uśmiech i serce podziękowano osobom związanym z przedszkolem

Podziękowano również paniom dyrektorkom, nauczycielkom i paniom woźnym, które pracowały w przedszkolu na Rozwoju. Zaproszono m.in.: Erikę Tomanek, Ilonę Hudeczek, Bronisławę Guziur, Agatę Puszkiewicz, Hankę Waniekową, Zofię Franek oraz Weronikę Malicką.

Calineczka Andersena głównym punktem programu

— Program przygotowywaliśmy praktycznie od samego początku roku szkolnego. Mówiliśmy dzieciom, że będziemy obchodzić jubileusz i oglądaliśmy stare fotografie naszego przedszkola. Taki szczegółowy program przygotowywaliśmy miesiąc. Współpracowaliśmy z absolwentami naszego przedszkola, najstarsza z absolwentek, które występowały na scenie, jest obecnie w 6. klasie. Współpraca była bardzo fajna, ponieważ większość z absolwentów ma rodzeństwo w przedszkolu i dzieci bardzo chętnie aktywnie włączyły się do całego programu — dodała Ewa Lipa.

Tagi: , , , , , ,

KomentarzeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki
REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.