TRZYNIEC / Dach Domu PZKO im. Adama Wawrosza w Trzyńcu ma nowe pokrycie. W końcu i na szczęście, bo jak przyznała prezes MK PZKO Trzyniec-Osiedle Barbara Bulawa: „Podczas większego deszczu już kapało nam z sufitu na głowy”.

  O tym, że remont dachu jest konieczny, członkowie zarządu trzynieckiego Koła wiedzieli już kilka lat. Niestety, tak jak w przypadku większości Kół PZKO, również to trzynieckie boryka się z brakiem inwestycyjnych środków finansowych. Chociaż na drobne remonty czy wymalowanie pomieszczeń trzynieckim PZKOwcom zawsze udało się zarobić, to zarobienie kilkuset tysięcy koron potrzebnych na remont dachu, przerosło ich możliwości.

  Kiedy również złożone  przez Koło projekty inwestycyjne do instytucji wspierających polską mniejszość nie przyniosły wymiernych rezultatów, a pandemia koronawirusa uniemożliwiła Kołu w sumie jakiekolwiek działania zarobkowe, zarząd MK postanowił zwrócić się o pomoc jak do miasta Trzyńca, tak do firm i osób prywatnych.

  – Do trzynieckiego ratusza złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu dachu, wystosowaliśmy  apel o wsparcie do wszystkich członków naszego Koła oraz zwróciliśmy się o pomoc do prywatnych firm i osób. Chociaż trwało to ponad rok, niezbędną kwotę udało nam się w końcu zebrać i w kwietniu mogliśmy przeprowadzić remont dachu naszego Domu PZKO, który wykonała firma Klempířství Cieslar. Koszt tej inwestycji to ponad 210 tysięcy koron, przy czym wsparcie miasta Trzyńca wyniosło prawie połowę, bo 100 tysięcy koron.  Ponadto finansowe wsparcie otrzymaliśmy również od pana Marcina Burdy, pana Kaszpera oraz Firmy MFL Group s.r.o.  Wsparcie otrzymaliśmy również od Huty Trzynieckiej, która zabezpieczyła wywiezienie gruzu i starego dachu. Wszystkim darczyńcom jestem naprawdę niezmiernie wdzięczna i szczerze dziękuję w imieniu całego naszego Koła. Głęboki ukłon należy się również trzynieckim członkom PZKO, którzy remont dachu także prywatnie wsparli finansowo — podsumowała budżetowy aspekt inwestycji Barbara Bulawa.

  Chociaż członkowie MK PZKO Trzyniec-Osiedle odetchnęli z ulgą, bo temat dachu, jak mówią, został na co najmniej czterdzieści lat załatwiony, to o siedzeniu z założonymi rękami nie może być mowy. Stoi przed nimi bowiem kolejne, tym razem warte co najmniej pół miliona koron wyzwanie w postaci wymiany okien. 

  ikz

  Tagi:

   Komentarze


   Czytaj również


   Czeski rząd wprowadza restrykcje. Restauracje tylko dla wybranych, maseczki w miejscach pracy, koniec darmowych testów
   październik202021

   Czeski rząd wprowadza restrykcje. Restauracje tylko dla wybranych, maseczki w miejscach pracy, koniec darmowych testów

   Dłuższe wakacje jesienne. Województwo poleciło dyrektorom ogłoszenie dwu dodatkowych dni wolnego
   październik202021

   Dłuższe wakacje jesienne. Województwo poleciło dyrektorom ogłoszenie dwu dodatkowych dni wolnego

   Niektóre szpitale w województwie morawsko-śląskim wprowadziły zakaz odwiedzin
   październik202021

   Niektóre szpitale w województwie morawsko-śląskim wprowadziły zakaz odwiedzin

   Uprawiał konopie na maść. Może trafić do więzienia
   październik202021

   Uprawiał konopie na maść. Może trafić do więzienia

   W Mostach myją okna dwa razy w roku. Na Wilije a na Jadwige [zdjęcia z odpustu]
   październik202021

   W Mostach myją okna dwa razy w roku. Na Wilije a na Jadwige [zdjęcia z odpustu]

   Darkowska Jesień pod znakiem jubileuszu. Nagroda dla dyrygentki chóru Lira [zdjęcia]
   październik202021

   Darkowska Jesień pod znakiem jubileuszu. Nagroda dla dyrygentki chóru Lira [zdjęcia]

   Wykład MUR już dzisiaj! Poznamy losy wybitnego, choć zapomnianego działacza Piotra Kornuty z Trzyńca
   październik202021

   Wykład MUR już dzisiaj! Poznamy losy wybitnego, choć zapomnianego działacza Piotra Kornuty z Trzyńca

   Podróż w czasie, czyli jubileusz Polskiej Szkoły Podstawowej w Błędowicach
   październik192021

   Podróż w czasie, czyli jubileusz Polskiej Szkoły Podstawowej w Błędowicach

   REKLAMA
   REKLAMA reklaama

   ZWROT TV

   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

   Website Security Test