Czytaj nas! Codziennie nowe informacje!

RZEKA / Miejscowe Koło PZKO w Rzece wraz z gminą zaprosiło w ostatnią niedzielę wszystkie dzieci na przedstawienie Sceny Bajka. Spektakl „O kiju samobiju” zagrany został dwujęzycznie, a sala w gospodzie gminnej, gdzie przedstawienie wystawiono, była pełna małych i dużych widzów.
Spektakl lalkowy to novum w ofercie MK PZKO i gminy. – Zaproszenie do nas Sceny Bajka jest pomysłem wiceprezes naszego Koła Lucyny Olšarovej, która jest nauczycielką i wie, co dzieci lubią, co ich ciekawi, interesuje. A ponieważ chodzi nam również o to, żeby nie tylko polskie dzieci wiedziały, że jest PZKO, żeby uczestniczyły w jego imprezach, dwujęzyczny spektakl lalkowy idealnie wpisał się w nasze cele. W planach są dwa przedstawienia w roku, wiosną i jesienią – wyjaśniła prezes MK PZKO Rzeka Aneta Majerčiak.

Równocześnie podkreśliła duże, również finansowe wsparcie inicjatyw MK ze strony gminy. – Gmina nie tylko pokryła koszty przedstawienia. Otrzymaliśmy również nowe stoisko, które wykorzystamy już 12 maja podczas gminnej „Majówki”. Uczestnicy tego wydarzenia przyzwyczaili się bowiem do tego, że nasze Koło sprzedaje ciastka domowej roboty, i przed naszym stoiskiem zawsze jest kolejka. W tym roku nie będzie inaczej, i plan, która z pań jakie ciasto upiecze, jest już ustalony – dodała prezes MK.

Ponieważ wspieranie działalności Kół PZKO ponad niezbędne minimum nie wszędzie jest sprawą oczywistą, z pytaniem „dlaczego” zwróciliśmy się do wójta Rzeki. – Jeżeli pojawi się dobry pomysł, jeżeli widać, że komuś zależy, to gmina jest od tego, żeby go wspierać. Im więcej będzie się w Rzece działo, tym lepiej dla wszystkich – stwierdził Tomáš Tomeczek.

ikz

Tagi: , ,

Komentarze

Czytaj również


Do Wisły pojedziemy nadal w korkach
Lipiec072020

Do Wisły pojedziemy nadal w korkach

Nie żyje Witold Rybicki
Lipiec072020

Nie żyje Witold Rybicki

Taniec, śpiew i pyszna jajecznica po próbie Błędowic
Lipiec072020

Taniec, śpiew i pyszna jajecznica po próbie Błędowic

Wakacyjne zajęcia w Książnicy Cieszyńskiej
Lipiec072020

Wakacyjne zajęcia w Książnicy Cieszyńskiej

Strażnicy nauczą kobiety, jak poradzić sobie z agresorem
Lipiec072020

Strażnicy nauczą kobiety, jak poradzić sobie z agresorem

W niedzielne popołudnia w parku Pokoju posłuchać można muzyki na żywo
Lipiec072020

W niedzielne popołudnia w parku Pokoju posłuchać można muzyki na żywo

O planach na najbliższe 4 lata rozmawiamy z prezesem Macierzy Szkolnej
Lipiec062020

O planach na najbliższe 4 lata rozmawiamy z prezesem Macierzy Szkolnej

Wakacyjna Akademia Kultury o tym, jak Wisła zmieniła się w uzdrowisko
Lipiec062020

Wakacyjna Akademia Kultury o tym, jak Wisła zmieniła się w uzdrowisko


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test