TRZYNIEC / Obyło się wprawdzie bez sensacji, jednak w Pucharu RC trzynieckie unihokeistki (trzecia liga) na własnym parkiecie przegoniły Witkowice – lidera czeskiej ekstraklasy.

FBC OSSIKO TRZYNIEC – 1. SC WITKOWICE 4:9

Wyniki unihokeistek Witkowic występujących w Champions League w obecnym sezonie budzą grozę – Elite Praga 13:0, Królewskie Winohrady 16:0, Jiczyn 8:0…

Już przed meczem pucharowym wiadomo było, że występujące w trzeciej najwyższej klasie rozgrywek trzyńczanki skazane są na porażkę. I rzeczywiście, po pierwszej tercji było 0:4 dla unihokeistek z Ostrawy, po drugiej już 0:8.

Lania jednak nie było. Zawodniczki z Trzyńca wzięły się w garść i w ostatniej tercji zdobyły honorowego gola z kija Petry Starej. Witkowice strzeliły dziewiątą bramkę, później jednak trafiały już tylko graczki Trzyńca – Lucie Mišúnová i dwukrotnie Petra Stará, która tym samym skompletowała hat trick.

Przy stanie 0:8 stwierdziłyśmy, że właściwie już nie mamy nic do stracenia, że rywalki to przecież też tylko ludzie z krwi i kości. Strzelić bramkę Witkowicom? To uczucie nie do opisania, rozegrałam mecz życia – cieszyła się po spotkaniu napastniczka Petra Stará z drużyny gospodarzy.

Sam Pucharowy mecz z Witkowicami był prawdziwym świętem unihokeja w Trzyńcu. Ostrawianki bezlitośnie gromią wszystkie rywalki, o takim wyniku nawet nie marzyliśmy. Trzecią tercję wygraliśmy w 4:1, co było dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem – podkreślił trener Ossika, Jiří Kajfosz.

BRAMKI I ASTYSTY: 43. Stará, 45. Mišúnová (Mendroková), 57. Stará (Martynková), 58. Stará (Copanidisová) – 7. Ferenčíková (Martináková), 15. Martináková (Mikulová), 16. Mandátová (Kociánová), 17. Kiecková (Enenkelová), 29. Martináková (Niemcová), 33. Niemcová, 37. Černá (Mikulová), 39. Mikulová (Martináková), 45. Kiecková (Ferenčíková). Sędziowali: Křivánek, Staněk. Widzów: 200. Tercje: 0:4, 0:4, 4:1.

TRZYNIEC: Meichsnerová – Zetková, Dembská, Kajfoszová, Janiková – J. Kawuloková, Stará, Wojnarová, Mendroková, Šibrová, Mišúnová, Bieleszová, Copanidisová, Martynková, N. Kawuloková, Pališková, Kyselá.

WITKOWICE: Kubíčková – Černá, Hložanková, Niemcová, Mikulová – Kiecková, Ferenčíková, Mandátová, Enenkelová, Kociánová, Theimerová, Martináková, Hanzlíková.