CZESKI CIESZYN / Ósma edycja festiwalu rockowego „Rockowanie nad Olzą/Rockování nad Olzou” była nader udana. Słoneczna letnia pogoda sprzyjała wybraniu się do parku im. Adama Sikory, gdzie odbywał się festiwal, całymi rodzinami. W efekcie festiwal (jak zresztą co roku) przerodził się w wielopokoleniowy rodzinny piknik z rockową muzyką w tle.

    12 sierpnia na ustawionej w parku im. Adama Sikory scenie wpierw zagrał miejscowy zespół „pinDUR”. Następnie zabrzmiały takie zespoły, jak „Witch Hammer” i „Turbo”. Fani zespołu „Rolling Stones” byli zachwyceni utworami tego legendarnego zespołu w wykonaniu „Stoned – 100%RollingStones” z Budapesztu.

    Wieczorem scena należała do „Ador Dorath”, a następnie „Queenie-World Queen Tribute Band”. Teren pod sceną zaś do fanów rocka. W rytm ulubionych utworów bujali się najmłodsi, w chroniących słuch słuchawkach, ich rodzice oraz dziadkowie.

    A kto zgłodniał i był spragniony, skorzystać mógł z bogatej oferty gastronomicznej.

    (indi)

      Komentarze



      CZYTAJ RÓWNIEŻ



      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego