POLSKA / Dziś odbył się ostatni etap Tour de Pologne. Kolarze tym razem jechali z Zabrza do Krakowa. Zwycięzcą 80. edycji został Słoweniec Matej Mohorič. Trzecie miejsce wywalczył polski kolarz Michał Kwiatkowski.

Peleton przejechał prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończył się cały wyścig. Meta została usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonali trzy rundy ulicami miasta. Zanim dojechali do Krakowa, powalczyli o Premię Lotną LOTTO w Wilamowicach, Premię Górskie PZU III kategorii w Witanowicach i Kaszowie oraz Premię Specjalną 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Budzyniu.

Dziś startowało 153 zawodników

W ostatnim etapie startowało 153 zawodników. Zwycięzcą siódmej edycji został Tim Merlier z Belgii. Na drugim miejscu uplasował się Holender Arvid de Kleijn, brąz uzyskał Fernando Gaviria z Kolumbii.

Zwycięzcą 80. edycji Tour de Pologne został Słoweniec Matej Mohorič. Drugi uplasował się Joao Almeida z Portugalii, a trzecie miejsce zajął polski kolarz Michał Kwiatkowski. Drugi polski reprezentant Rafał Majka zajął ósme miejsce.