REPUBLIKA CZESKA / W październiku i w listopadzie w gminach na Zaolziu odbyły się pierwsze posiedzenia rady po wyborach. Ostatnie miało miejsce w piątek 4 listopada w Trzyńcu. Wiadomo już, kto przez najbliższe cztery lata będzie rządzić w poszczególnych gminach.

    Wybrane władze gmin:

    Boconowice

    • Martin Paduch – wójt
    • Libor Szotkowski – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Dariusz Branny, komisji finansowej Władysław Lysek, komisji ds. mniejszości Agnieszka Velecká.

    Bogumin

    • Petr Vícha – burmistrz
    • Lumír Macura – wiceburmistrz
    • Igor Bruzl – wiceburmistrz
    • Aleš Drobek
    • Adrian Kuder
    • Věra Palková
    • Dušan Socha

    Przewodniczącym komisji kontrolnej będzie Jan Šebesta, komisji finansowej zaś Jiří Knot.

    Bukowiec

    • Monika Czepczorová – wójt
    • Janusz Motyka – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Roman Bielesz, komisji finansowej Andrea Ligocka, komisji ds. mniejszości Robert Kulig.

    Bystrzyca

    • Roman Wróbel – wójt
    • Marcel Čmiel – wicewójt
    • Radek Olszar
    • Mariusz Wałach
    • Daniel Worek

    Wybrano też przewodniczących komisji: kontrolnej Kateřinę Kotasovą i finansowej Radka Olszara. Przewodniczącą komisji ds. mniejszości została Jadwiga Navrátilová.

    Cierlicko

    • David Biegun – wójt
    • Stanislav Recmanik – wicewójt
    • Lukáš Golasowski
    • Martina Reitzová
    • Roman Kupka

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Jaromír Žvak a przewodniczącym komisji finansowej Martin Delong.

    Czeski Cieszyn

    • Vít Slováček – burmistrz
    • Kateřina Krainová Byrtusová – wiceburmistrz
    • Jan Pekař – wiceburmistrz
    • Alena Hasáková, Wiesław Kubica, Irena Machů, Kateřina Pindejová, Miroslav Sluštík, Michal Utíkal

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Wiesław Kubica, komisji finansowej Michal Utíkal a komisji ds. mniejszości została Irena Machů.

    Jan Pekař, Kateřina Krainová Byrtusová, Vít Slováček

    Dąbrowa

    • Jiřina Ferenčíková – wójt
    • Petr Vrubel – wicewójt
    • Anna Kursová
    • Ivana Penkalová
    • Gabriela Piperková
    • Pavel Spurný

    Przewodniczącym komisji kontrolnej będzie Dáša Murycová, finansowej zaś Ivo Kalina.

    Dziećmorowice

    • Ladislav Rosman – wójt
    • Marek Svrčina – wicewójt
    • Sylva Totková Kolderová – wicewójt
    • Leonard Mynář
    • Rostislav Vašut

    Przewodniczącym komisji kontrolnej została Michaela Kaděrová, a finansowej Martin Krůl.

    Gnojnik

    • Josef Kasper – wójt
    • Dagmar Malíková – wicewójt
    • Vladimír Skarka – wicewójt

    Przewodniczącymi komisji kontrolnej została Gabriela Palarčíková, komisji finansowej Tomáš Peterek, komisji ds. mniejszości Jana Kropová, komisji ds. kultury i sportu Radek Stryja i komisji socjalnej Jana Feyrerová.

    Gródek

    • Robert Borski – wójt
    • Martin Byrtus – wicewójt
    • Roman Žabka
    • Jakub Kawulok
    • Rudolf Mlčoch
    Rada Gminy Gródek

    Hawierzów

    • Josef Bělica – prezydent miasta
    • Ondřej Baránek – wiceprezydent ds. ekonomicznych
    • Bohuslav Niemiec – wiceprezydent ds. inwestycji
    • Jana Feberová – wiceprezydent ds. szkolnictwa i kultury
    • Stanislava Gorecká – wiceprezydent ds. socjalnych
    • Daniel Vachtarčík – wiceprezydent ds. sportu
    • Róbert Masarovič, Jakub Chlopecký, Leoš Lukaštík, Iva Georgiu, Alena Olšoková

    Wybrano też przewodniczącego komisji kontrolnej Eduarda Heczkę i finansowej Evę Šillerovą.

    Jabłonków

    • Jiří Hamrozi – burmistrz
    • Luboš Čmiel – wiceburmistrz
    • Dagmar Adamová
    • Marie Byrtusová
    • Eva Gawlasová
    • Jolana Rucká
    • Petr Tvrzník

    Wybrano też na przewodniczącego komisji kontrolnej Václava Pospíšila i finansowej Davida Sventka. Przewodniczącym komisji ds. mniejszości został Jakub Mrózek.

    Karwina

    • Jan Wolf – prezydent miasta
    • Lukáš Raszyk – wiceprezydent
    • Andrzej Bizoń – wiceprezydent
    • Radim Slíva – wiceprezydent
    • Vladimír Kolek – wiceprezydent
    • Blanka Dadoková, Zdeněk Vojkůvka, Jan Firla, Martin Gebauer, Radek Podstawka, Petr Koval
    Pierwsze posiedzenie Rady miasta Karwina

    Kocobędz

    • David Harok – wójt
    • Marie Walachová – wicewójt
    • Marián Matloch
    • Bronislav Mrozek
    • Dagmar Řandová

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Petr Walach, komisji finansowej Jiří Michejda, komisji ds. mniejszości Roman Bulawa.

    Koszarzyska

    • Januš Klimek – wójt
    • Daniel Mazur – wicewójt
    • David Cieslar
    • Lenka Gazdová
    • Zbigniew Martynek
    • Michal Szlaur

    Wybrano też przewodniczących komisji kontrolnej Alinę Koždoňovą i finansowej Alenę Vojtechovską. Przewodniczącym komisji ds. mniejszości została Natálie Kantorová.

    Ligotka Kameralna

    • Ivo Sztefek – wójt
    • Jaroslav Szromek – wicewójt

    Wybrano też przewodniczącego komisji kontrolnej, którym został Miloslav Hampel, przewodniczącego komisji finansowej, którym został Aleš Majer. Przewodniczącą komisji ds. mniejszości została Halina Zientková.

    Lutynia Dolna

    • Pavel Buzek – wójt
    • Jaroslav Svoboda – wicewójt
    • Jan Czapek
    • Jan Wolf
    • Erik Wybraniec

    Wybrano też przewodniczącego komisji kontrolnej, którym został Vladimír Nemec i przewodniczącego komisji finansowej, którym został Jan Wolf.

    Rada Gminy Lutynia Dolna

    Łomna Dolna

    • Eva Sikorová – wójt
    • Jana Kufová – wicewójt

    Przewodniczących komisji zostali: kontrolnej Taťána Marszalková, finansowej Stanislav Marszalek, ds. mniejszości Marcela Szotkowská, ds. kultury, szkolnictwa i sportu Ondřej Stefek i ds. gospodarczych Marek Mohyla.

    Łomna Górna

    • Kamil Kawulok – wójt
    • Dalibor Smetana – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Radek Mikula, przewodniczącym komisji finansowej Pavel Szkandera, przewodniczącym komisji ds. mniejszości zaś David Wolný.

    Milików

    • Ewa Kawulok – wójt
    • Jan Kantor – wicewójt

    Mosty koło Jabłonkowa

    • Zuzana Sikorová – wójt
    • Jan Kovalovský – wicewójt

    Nawsie

    • Marian Waszut – wójt
    • Libor Herman – wicewójt
    • Josef Kubik
    • Jarosław Madzia
    • Kamil Šigut

    Wybrano też przewodniczących komisji kontrolnej Daniela Lasotę, finansowej Romana Kantora oraz komisji ds. mniejszości Pavlínę Turoňovą.

    Nydek

    • Marek Hota – wójt
    • Milan Suszka – wicewójt
    • Česlav Vychodil
    • Jakub Kantor
    • Michał Milerski

    Przewodniczącą komisji kontrolnej została Dana Španihelová, przewodniczącą komisji finansowej Květoslava Stryczková, przewodniczącym komisji ds. mniejszości zaś Henryk Szymeczek, a przewodniczącym komisji ds. kultury i sportu Zbyňek Raszka.

    Pierwsze posiedzenie Rady Gminy Nydek

    Olbrachcice

    • Jindřich Feber – wójt
    • Jan Siostrzonek – wicewójt
    • Petr Kalina
    • Juraj Legindi
    • Gustav Guńka

    Wybrano też przewodniczących: komisji kontrolnej Petra Zahraja, finansowej Jaroslava Stolaříka oraz komisji ds. mniejszości Gustava Guńkę.

    Orłowa

    • Lenka Brzyszkowská – burmistrz
    • Petr Stuchlík – wiceburmistrz
    • Roman Galia – wiceburmistrz
    • Martin Kania, Stanislav Chobot, René Kolek, Ondřej Kawecki, Pavel Dendis, Kamil Paloncy

    Pietwałd

    • Jiří Lukša – burmistrz
    • Petr Dvořáček – wiceburmistrz
    • Václav Holeček
    • Petr Jonšta
    • Šárka Němcová

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Josef Němec, a przewodniczącym komisji finansowej został Martin Miksa.

    Pioseczna

    • David Ćmiel – wójt
    • Władyslaw Sikora – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej będzie Radek Byrtus, komisji finansowej zaś Pavel Kantor. Na przewodniczącą komisji ds. mniejszości wybrano Evę Byrtusovą.

    Piosek

    • Věra Szkanderová – wójt
    • Věra Jochymková – wicewójt

    Wybrano też przewodniczących komisji finansowej Tomáša Wiszczora, kontrolnej Miroslava Brzežka oraz komisji ds. mniejszości Karola Skupnia.

    Piotrowice

    • Marian Lebiedzik – wójt
    • Jaromír Krótki – wicewójt
    • Kazimír Faja
    • Jaroslava Folterová
    • Marek Radecki
    • Kamil Tobola
    • Radim Trunkát
    Marian Lebiedzik, wójt gminy Piotrowice

    Ropica

    • Gabriela Szmeková – wójt
    • Samuel Hlawiczka – wicewójt
    • Jan Bazgier
    • Gabriela Kozdrová
    • Martina Opachová

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został wybrany Zbyhněv Nowok, komisji finansowej Martina Opachová a przewodniczącym komisji ds. mniejszości Josef Kozdra.

    Rychwałd

    • Dagmar Pížová – burmistrz
    • Pavel Staněk – wiceburmistrz
    • Milan Starostka – wiceburmistrz
    • Václav Pavlík
    • René Budník

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Tomáš Gulčík, przewodniczącym komisji finansowej zaś Václav Pavlík.

    Rzeka

    • Tomáš Tomeczek – wójt
    • Jaroslava Sikorová – wicewójt

    Wybrano również przewodniczących komisji kontrolnej Rostislav Kavulok, finansowej Erich Nowak, komisji ds. mniejszości Jindřich Liszka oraz komisji ds. środowiska Eduard Muroň.

    Stonawa

    • Tomáš Wawrzyk – wójt
    • Ondřej Feber – wicewójt

    Przewodniczącą komisji kontrolnej została Helena Bednářová, komisji finansowej Jolanta Jelenová, a komisji ds. mniejszości Ondřej Feber.

    Sucha Górna

    • Jan Lipner – wójt
    • Martin Adamiec – wicewójt
    • Josef Žerdík
    • Marian Pilch
    • Marian Weiser

    Wybrano też przewodniczących: komisji kontrolnej Jana Sikora, finansowej Marian Pilch oraz komisji ds. mniejszości Jan Charvát.

    Śmiłowice

    • Martin Eschner – wójt
    • Jindřich Mackowski – wicewójt

    Przewodniczącą komisji kontrolnej została Michaela Zuczková, przewodniczącym komisji finansowej Martin Lukánek, przewodniczącym komisji ds. mniejszości i komisji ds. kultury sportu Jindřich Mackowski.

    Toszonowice Dolne

    • Pavel Blabla – wójt
    • Marta Janegová – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został David Grygar a komisji finansowej Alois Škuta.

    Toszonowice Górne

    • Petr Martiňák – wójt
    • Petr Kičmer – wicewójt

    Wybrano również przewodniczącą komisji kontrolnej Martinę Kwaczek oraz przewodniczącą komisji finansowej Renatę Cieslarową.

    Trzanowice

    • Jiří Tomiczek – wójt
    • Miroslav Lejka – wicewójt
    • Radek Gociek
    • Martin Guznar
    • Břetislav Korč

    Wybrano też przewodniczącą komisji kontrolnej Annę Kaletovą i finansowej Karla Blahuta. Przewodniczącą komisji ds. mniejszości została Dagmar Kluzová.

    Rada Gminy Trzanowice

    Trzycież

    • Michaela Porvisová – wójt
    • Miroslav Jaworek – wicewójt

    Przewodniczącą komisji kontrolnej została Marie Pyszková, przewodniczącym komisji finansowej Jan Filipczyk, przewodniczącym komisji ds. mniejszości Pavel Sabela, przewodniczącą komisji ds. kultury i sportu Halina Zawadzka, przewodniczącym komisji ds. środowiska Petr Machálek.

    Trzyniec

    • Věra Palkovská – prezydent miasta
    • Ivo Kaleta – wiceprezydent miasta
    • Ivo Kantor – wiceprezydent miasta
    • Radim Kozlovský – wiceprezydent miasta
    • Pavla Golasowská – wiceprezydent miasta
    • Lucie Fremrová, Jana Kantorová, Štěpán Rucki, Bohdan Sikora, Regina Szpyrcová, Wiesław Wania

    Przewodniczącymi komisji zostali: komisji kontrolnej Marian Plucnar, finansowej Patrik Bocek, komisji ds. mniejszości Jana Kantorová, komisji ds. rozwoju miasta Adam Kurzok.

    Wielopole

    • Tomáš Grohmann – wójt
    • Tomáš Sabela – wicewójt

    Przewodniczącym komisji kontrolnej został Pavel Landecký, przewodniczącym komisji finansowej Pavel Kaczmarczyk, a przewodniczącym komisji ds. mniejszości zaś Seweryn Krzywoń.

    Wędrynia

    • Raimund Sikora – wójt
    • Ivo Goryl – wicewójt
    • David Báča
    • Alena Bazgierová
    • Janusz Ondraszek

    Wybrano też przewodniczących komisji kontrolnej Marka Bystronia i finansowej Jaroslava Kroliczka. Przewodniczącą komisji ds. mniejszości została Karin Farna.

      Komentarze



      CZYTAJ RÓWNIEŻ



      REKLAMA Walizki
      REKLAMA
      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.