BŁĘDOWICE / W ubiegły piątek 8 października Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Błędowicach obchodziła swój jubileusz 110 lat.

Tego dnia w szkole dużo się działo, dla dzieci przygotowano różne doświadczenia i eksperymenty z chemii i fizyki. Nauczyciele również cofnęli się o 110 lat, przychodząc do szkoły w strojach z tamtej epoki. O to, co jeszcze działo się tego dnia w szkole, zapytaliśmy dyrektora placówki Tomasza Labudka.

Jak obchodzili´ście jubileusz 110-lecia waszej szkoły?

W piątek 8 października zorganizowaliśmy projekt szkolny, który nazwaliśmy „Nasza szkoła przed 110 laty”. Przyszliśmy do szkoły w strojach, które nawiązywały do mody sprzed 110 lat. Przy okazji opowiedzieliśmy, jak wtedy wyglądała okolica oraz budynek naszej szkoły. W związku z tym przeprowadziliśmy też doświadczenia chemiczne, fizyczne i inne. Czyli edukacja była, ale troszkę inaczej niż na co dzień.

Była to właśnie jedna z imprez towarzyszących obchodom 110. rocznicy naszej placówki. Mam nadzieję, że nie będzie to jedyna impreza, jaką zrealizujemy, ponieważ chcielibyśmy w następnym roku, wtedy już na 111-lecie, obchodzić w większym zakresie nasz jubileusz. Inaczej mówiąc, planujemy imprezę ogrodową, połączoną z festynem, na którą będą mogli przyjść rodzice oraz absolwenci naszej szkoły.

Rozumiem, że teraz nie mogła się odbyć z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną?

Dokładnie, nie chcieliśmy wchodzić w to ryzyko, ponieważ jeszcze wiosną nie wiadomo było, jakie będą ograniczenia i warunki przeprowadzenia takiej imprezy. Jesienią widzimy już, że jak byśmy takie wydarzenie zorganizowali, to mógłby być problem. Dlatego przesunęliśmy ją na przyszły rok i mam nadzieję, że nam się to wszystko uda zorganizować.

Czy ma pan jakiś pomysły na to, by szkoła dalej była atrakcyjna?

Chciałbym, żeby ta szkoła była atrakcyjna przez to, że wprowadzimy więcej projektów, zajęć pozalekcyjnych, będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu i kierować się nowymi trendami w nauce.

Tagi: , ,

KomentarzeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki
REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.