indi
E-mail: indi@zwrot.cz
CIESZYN, CZESKI CIESZYN / Miniona niedziela 23 czerwca była prawdziwą gratką dla miłośników historii motoryzacji. Automobilklub Cieszyński zorganizował bowiem na terenie Cieszyna i Czeskiego Cieszyna Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych „O Błękitną Wstęgę Olzy”.

Była to druga edycja imprezy. Udział w rajdzie mogli wziąć posiadacze samochodów zabytkowych mających powyżej 25 lat. Startujący mieli dwa przejazdy, a trasa prowadziła przez Cieszyn i Czeski Cieszyn w normalnym ruchu ulicznym.

Nie chodziło o jak najlepszy czas, a o jak najbardziej zbliżone do siebie czasy obu przejazdów danego zawodnika. Ci więc, których tego dnia na trasie ulic Menniczej, Zamkowej, Głównej, czeskocieszyńskim Rynku, ul. Strzelniczej czy 3 Maja mijały kolejne samochody z poprzedniej epoki, mogą być spokojni – to nie omamy spowodowane przegrzaniem.
(indi)
[ngg src=”galleries” ids=”2646″ display=”basic_thumbnail”]
Tagi: Automobilklub Cieszyński, Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych „o Błękitną Wstęgę Olzy”
Komentarze


