Czytaj nas! Codziennie nowe informacje!

HAWIERZÓW-SUCHA / W kameralnym gronie i w papuciach na nogach bawiono się w sobotni wieczór 18 lutego w Domu PZKO w Hawierzowie-Suchej. Tradycyjnie, od 14 lat tamtejsze Miejscowe Koło organizuje bale papuciowe.

– Nasze koło się starzeje. Nie ma klubu młodych, nie ma tu już polskiej szkoły. Najmłodsi członkowie naszego koła to Klub Średniaków. Formuła balu papuciowego, którą kultywujemy od czternastu lat, świetnie się sprawdza w naszym kameralnym gronie – powiedział naszemu portalowi zastępca prezesa MK Zbigniew Słowik wspominając czasy, kiedy bale były organizowane z większym rozmachem, w większej sali Domu Kultury, bo w małej, PZKO-wskiej balowicze by się nie pomieścili.

– Tego roku przyszło około czterdziestu osób. Bywało i sześćdziesiąt, ale wtedy było już nieco ciasno.

Tegoroczny bal pełen był improwizacji na ostatni moment. Na kilka dni przed imprezą okazało się że nie ma programu artystycznego, a na pół godziny przed, że nie dotrze prezes. Zgrana ekipa suskich pezetkaowców ze wszystkim jednak świetnie sobie poradziła i czterdziestka balowiczów bawiła się wyśmienicie.

Wpierw wszyscy obejrzeli program artystyczny w wykonaniu wnuków państwa Kożuszników Damiana i Amelki. Starszy, Damian poopowiadał trochę dowcipów i zabawiał widownię parodią występu magika. Natomiast jego siostra zaprezentowała umiejętności mażoretki.

Taneczną zabawę rozpoczęto polonezem. Było nieco ciasno w niedużej sali Domu PZKO, jednak gdy po odtańczeniu poloneza poszczególne pary ruszyły na parkiet, wszyscy świetnie się bawili. Do tańca tradycyjnie przygrywał znany i lubiany w Hawierzowie-Suchej zespół Duo Ru-Mi.

W kuchni uwijały się panie serwujące niewyszukane, a bardzo smaczne dania. Dwa rodzaje kotletów do wyboru i wyśmienita sałatka zadowoliła każde podniebienie. Tradycyjnie był bufet, loteria i, przede wszystkim, świetna zabawa w gronie przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Pełna integracja lokalnej społeczności.

Nawet nie należąca do tego koła młodzież przyszła wesprzeć w organizacji balu swych rodziców i dziadków, a po północy, kiedy kończono imprezę, wszyscy, i ci, którzy tylko się bawili, i ci, którzy pracowali przygotowując i prowadząc bal, uznali go za bardzo udany.

(indi)

Tagi: , ,

Komentarze

Czytaj również


Dzieci z Cierlicka spędzają wspaniałe chwile na przyszkolnym obozie
Lipiec092020

Dzieci z Cierlicka spędzają wspaniałe chwile na przyszkolnym obozie

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią ruszają wakacyjne koncerty w Kościele Jezusowym
Lipiec092020

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią ruszają wakacyjne koncerty w Kościele Jezusowym

Za skradzione bułeczki na półtora roku do więzienia!
Lipiec092020

Za skradzione bułeczki na półtora roku do więzienia!

10 pomysłów na weekend
Lipiec092020

10 pomysłów na weekend

W Trzyńcu można wykonać tekst na obecność przeciwciał koronawirusa
Lipiec082020

W Trzyńcu można wykonać tekst na obecność przeciwciał koronawirusa

Euroregion dalej walczy o pracowników transgranicznych
Lipiec082020

Euroregion dalej walczy o pracowników transgranicznych

Posprzątajmy Olzę
Lipiec082020

Posprzątajmy Olzę

Czwarty rok z rzędu Miejscowe Koło PZKO w Lesznej Dolnej organizuje półkolonię dla dzieci
Lipiec082020

Czwarty rok z rzędu Miejscowe Koło PZKO w Lesznej Dolnej organizuje półkolonię dla dzieci


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test