Krzysztof Rojowski
E-mail: krzysztof@zwrot.cz
W ostatni weekend lipca na terenie campusu warszawskiej SGGW odbędzie się druga edycja Polonia Camp – imprezy skierowanej do młodej Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju. Ruszyły zapisy na to wydarzenie, które finansowane jest przez Senat RP.
Spotkanie młodych Polaków z całego świata
Polonia Camp to inicjatywa Senatu RP, której ideą jest promowanie Polski wśród osób polskiego pochodzenia mieszkających na całym świecie. Chodzi o to, by zachęcać ich do przeprowadzki do kraju nad Wisłą, zakładania tam swoich firm, czy prowadzenia kariery zawodowej.
W pierwszej edycji, zorganizowanej w lipcu ubiegłego roku, wzięło udział około tysiąca uczestników z różnych stron globu – od Stanów Zjednoczonych po Indonezję czy Australię. Nie zabrakło także grupy z Zaolzia. W ramach wydarzenia odbyło się mnóstwo debat, koncertów, warsztatów czy spotkań z przedstawicielami polskiej polityki, kultury, sztuki czy sportu – między innymi z Radosławem Sikorskim, Justyną Steczkowską, Jurkiem Owsiakiem czy Otylią Jędrzejczak.
Ruszyła rejestracja, kolejność zgłoszeń ma znaczenie
Polonia Camp 2026 odbędzie się od 23 do 26 lipca na kampusie SGGW w Warszawie. Uczestnikami mogą zostać przedstawiciele Polonii w wieku od 18 do 30 lat, „identyfikujące się jako osoby polskiego pochodzenia” – jak zaznaczają organizatorzy.
Formularz rejestracyjny dostępny jest pod tym linkiem, obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Senat RP na organizację wydarzenia przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” przyznał dotację w wysokości ponad 6 milionów złotych.



