Czytaj nas! Codziennie nowe informacje!

W ekstralidze hokeja na lodzie nie ma już niepokonanych. Trzynieccy Stalownicy po raz pierwszy w tym sezonie przegrali w regulaminowym czasie gry, pomimo porażki utrzymali pierwsze miejsce w tabeli.

Porażki czasem się zdarzają. Na ul. Frydeckiej powiało jednak sensacją – podopieczni trenera Jiřego Kýhosa na własnej tafli zaliczyli wpadkę, przegrywając niespodziewanie z ostatnim Pilznem. Indianie mieli cztery razy mniej punktów od Stalowników, faworyta meczu jednak się nie przestraszyli.

Pod koniec pierszej tercji goście wyszli na prowadzenie, w drugiej odsłonie dołączyli kolejne dwie bramki. Stalownicy ocknęli się z letargu i zaczęli odrabiać straty. W ostatniej minucie drugiej części gry Marosz obniżył na 1:3, w trzeciej tercji Adamský zdobył kontaktowego gola.

Po wznowieniu gry Pulpán ostrym uderzeniem pokonał bramkarza Hrubca po raz czwarty i praktycznie rozstrzygnął losy spotkania. Polanský obniżył na 3:4, trzy punkty jednak trafiły w ręce Indian.

– Zlekceważenie rywala? Nie ma mowy! Pilzno, pomimo niepowodzeń, dysponuje solidnym zespołem – przekonawał kapitan Stalowników Zbyněk Irgl. – Tym razem nam się gra jakoś nie kleiła, oddaliśmy zbyt mało strzałów na bramkę. O wyniku przesądziła czwarta bramka gości, po niej, niestety, nie zdążyliśmy już odrobić strat. Ten mecz już za nami. Głowa do góry, przed nami kolejne trudne mecze – dodał Irgl.

W piątek od godz. 17.00 Stalownicy podejmować będą Litwinów, w niedzielę zmierzą się ze Spartą. Początek spotkania o godz. 15.20.

STALOWNICY TRZYNIEC – ŠKODA PILZNO 3:4

BRAMKI I ASYSTY: 40. Marosz (Špirko), 51. Adamský (Hrabal, Polanský), 55. Polanský (Irgl, Adamský) – 17. Indrák (Kodýtek), 26. Kracík (Sklenička, Pulpán), 32. Hrnka (Svoboda), 51. Pulpán (Vondráček). Sędziowali: Šír, Mrkva. Kary: 3:7. Wykorzystane: 1:0. Widzów: 4 751. Tercje: 0:1, 1:2, 2:1.

TRZYNIEC: Hrubec – Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Jank, L. Doudera – Petružálek, Špirko, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Jašek, Marosz, M. Kovařčík. Trener: Kýhos.