Już dzisiaj otworzą się lokale wyborcze. Wybierzemy polityków samorządowych, którzy będą zarządzać naszymi gminami. To od nich m.in. będzie zależało to, jak duże wsparcie swojej działalności dostaną polskie organizacje, czy będą w naszych gminach polskie napisy.

  Kogo wybierać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Poniżej publikujemy wskazówki, które w ostatnim numerze „Zwrotu” skierował do czytelników prezes ZG PZKO Jan Ryłko:

  Po pierwsze – szkoda, że nie usiedliśmy wcześniej wspólnie do stołu, by wybrać najwłaściwszych ludzi, którzy będą nas reprezentować a których wy, wyborcy, obdarzacie zaufaniem.

  Po drugie – ponownie gorąco namawiam wszystkich wyborców, w tym członków PZKO, do udziału w wyborach.

  Po trzecie – postarajmy się wspólnie o to, by we władzach samorządów lokalnych znalazło się jak najwięcej Polaków.

  Po czwarte – głosujmy na lokalnych polskich liderów, na tych, którzy nie tylko reprezentują, ale rzeczywiście coś robią, których możemy darzyć zaufaniem. Tak, byśmy z tych ludzi mogli być dumni i nie musieli się za nich wstydzić.

  Po piąte – tam, gdzie na listach nie ma Polaków, głosujmy na ludzi sprawdzonych, którzy swoim dotychczasowym działaniem przekonali nas o swojej przychylności i chęci rozwiązywania naszych problemów.

  PZKO powinno i będzie wspierać wszystkich swoich członków kandydujących do samorządów lokalnych oraz tych Polaków, którzy w swojej dotychczasowej działalności przekonali wyborców o tym, że potrafią i chcą coś zrobić dla naszej polskiej społeczności zaolziańskiej.

  Tagi:

   Komentarze

   Czytaj również


   #KTOTYJESTEŚ

   ZWROT TV

   Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

   Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

   Website Security Test