Renata Staszowska
E-mail: renata@zwrot.cz
BYSTRZYCA / Miłośnicy muzyki filmowej i klasycznej będą mieli wyjątkową okazję przeżyć niezwykły muzyczny wieczór. W niedzielę 14 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w kościele ewangelickim w Bystrzycy odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego z Częstochowy.
Pod batutą Zygmunta Nitkiewicza młodzi muzycy wykonają znane utwory muzyki filmowej i klasycznej. W programie znajdą się m.in. kompozycje z filmów „Piraci z Karaibów”, „Indiana Jones” oraz „Jak wytresować smoka”. Nie zabraknie także klasycznych dzieł Piotra Iljicza Czajkowskiego i Arama Chaczaturiana.
Słowo wstępu wygłosi ks. Tomasz Molin, natomiast koncert poprowadzą Beata Młynarczyk i ks. Adam Glajcar, którzy przybliżą publiczności wykonywane utwory i ich historie. Organizatorami wydarzenia są Luteráński Ewangelicki Kościół A.W.
Wstęp na koncert jest dobrowolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz miłośników dobrej muzyki do wspólnego przeżycia tego wyjątkowego wieczoru.

Komentarze



