BYSTRZYCA / Miłośnicy muzyki filmowej i klasycznej będą mieli wyjątkową okazję przeżyć niezwykły muzyczny wieczór. W niedzielę 14 czerwca 2026 roku o godz. 17.00 w kościele ewangelickim w Bystrzycy odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego z Częstochowy.

Pod batutą Zygmunta Nitkiewicza młodzi muzycy wykonają znane utwory muzyki filmowej i klasycznej. W programie znajdą się m.in. kompozycje z filmów „Piraci z Karaibów”, „Indiana Jones” oraz „Jak wytresować smoka”. Nie zabraknie także klasycznych dzieł Piotra Iljicza Czajkowskiego i Arama Chaczaturiana.

Słowo wstępu wygłosi ks. Tomasz Molin, natomiast koncert poprowadzą Beata Młynarczyk i ks. Adam Glajcar, którzy przybliżą publiczności wykonywane utwory i ich historie. Organizatorami wydarzenia są Luteráński Ewangelicki Kościół A.W.

Wstęp na koncert jest dobrowolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz miłośników dobrej muzyki do wspólnego przeżycia tego wyjątkowego wieczoru.

Komentarze





CZYTAJ RÓWNIEŻ



Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego