Około czterdziestu członków Miejscowego Koła PZKO w Czeskim Cieszynie-Sibicy wzięło udział w pierwszej tegorocznej wycieczce. Sibiczanie w piątek (8 maja) udali się do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju oraz do Pszczyny.

    Ogrody z blisko 50-letnią tradycją

    Historia Ogrodów Kapias sięga 1979 roku, kiedy to państwo Bronisław i Elżbieta Kapias założyli Gospodarstwo Szkółkarskie. Z czasem działalność przedsiębiorstwa została rozszerzona i na powierzchni ponad czterech hektarów powstały ogrody – na tereny których wstęp jest bezpłatny – w stylu angielskim, japońskim, skandynawskim, wiejskim, romantycznym, wiosennym, letnim, jesiennym czy zimowym i wielu innych. Rośnie tam 6600 gatunków i odmian różnych roślin, które dostępne są także do kupienia w przylegającym obok centrum ogrodniczym.

    Wycieczka udała się także do nieodległej Pszczyny, gdzie uczestnicy spędzili trzy godziny, spacerując po centrum miasta.

    Koło w Sibicy prężnie działa

    Sibickie miejscowe koło PZKO działa bardzo aktywnie. Już w przyszłą sobotę (23 maja) od 15:00 jego członkowie zapraszają na jajecznicę, a w planach są także kolejne wycieczki. Na jesieni odbędzie się także popularny Kobzol Szoł.

      Komentarze





      CZYTAJ RÓWNIEŻ



      Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

      www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

      Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
      Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu pn. Polonia i Polacy za granicą 2023 ogłoszonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
      Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego