Krzysztof Rojowski
E-mail: krzysztof@zwrot.cz
Około czterdziestu członków Miejscowego Koła PZKO w Czeskim Cieszynie-Sibicy wzięło udział w pierwszej tegorocznej wycieczce. Sibiczanie w piątek (8 maja) udali się do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju oraz do Pszczyny.
Ogrody z blisko 50-letnią tradycją
Historia Ogrodów Kapias sięga 1979 roku, kiedy to państwo Bronisław i Elżbieta Kapias założyli Gospodarstwo Szkółkarskie. Z czasem działalność przedsiębiorstwa została rozszerzona i na powierzchni ponad czterech hektarów powstały ogrody – na tereny których wstęp jest bezpłatny – w stylu angielskim, japońskim, skandynawskim, wiejskim, romantycznym, wiosennym, letnim, jesiennym czy zimowym i wielu innych. Rośnie tam 6600 gatunków i odmian różnych roślin, które dostępne są także do kupienia w przylegającym obok centrum ogrodniczym.








Wycieczka udała się także do nieodległej Pszczyny, gdzie uczestnicy spędzili trzy godziny, spacerując po centrum miasta.
Koło w Sibicy prężnie działa
Sibickie miejscowe koło PZKO działa bardzo aktywnie. Już w przyszłą sobotę (23 maja) od 15:00 jego członkowie zapraszają na jajecznicę, a w planach są także kolejne wycieczki. Na jesieni odbędzie się także popularny Kobzol Szoł.



