Znakomitą formę przed rozpoczęciem nowego sezonu złapali piłkarze drugoligowego Trzyńca. W ostatnim meczu kontrolnym pokonali pierwszoligowy Banik Ostrawa 5:2.

FC BANIK OSTRAWA – FK FUTBOL TRZYNIEC 2:5

Spotkanie na stadionie MFK Hawierzów nie układało się po myśli zdecydowanej większości kibiców – fanów Banika. Benjaminek pierwszej ligi zagrał bardzo słabo, zwłaszcza w obronie.

Po meczu spakował walizki kapitan Banika, doświadczony środkowy obrońca Tomáš Zápotočný. Szkoleniowiec ostrawskiej drużyny, Radim Kučera, poszukuje innego stopera.

Banik wziął się w garść dopiero w ostatnich minutach, kiedy Jakub Šašinka dwoma celnymi trafieniami uśmierzył ból rozgoryczonych kibiców Banika.

Na boisku dominował efektownie grający Trzyniec. Wynik meczu otworzył napastnik już w szżstej minucie René Dedič, kilka minut po przerwie na 2:0 podwyższył Pavol Ilko, kolejne bramki dołączyli byli piłkarze Banika, Václav Juřena i Richard Vaněk.

– Uważam, że Banik nas po prostu zlekceważył. Być może liczył na to, że nie będziemy stawiali większego oporu. Zagraliśmy bardzo dobrze, tyle tylko, że to był zwyczajny sparring. Wyniki z okresu przygotowawczego należy skreślić, walka o drugoligowe punkty to zupełnie co innego – zaznaczył trzyniecki napastnik, Václav Juřena.

– Piłkarze muszą od razu powrócić z dalekiej podróży i powrócić do normalności. To tylko zwykły sparring, nie możemy nabrać przekonania, że jesteśmy najlepsi – podkreślił trener Trzyńca, Jiří Neček.

BRAMKI: 72. a 89. J. Šašinka – 51. a 81. Juřena, 6. Dedič, 50. Ilko, 60. Vaněk. Sędziował Machálek. Widzów: 1500. Don przerwy: 0:1.

OSTRAWA: Vašek – Sus, Zápotočný (60. Pokorný), Šindelář, Granečný – Hykel (21. Breda), Hlinka, Panič (46. Hrubý), Stáňa (46. Helešic) – Poznar (46. J. Šašinka), de Azevedo (46. Baroš). Trener: Kučera.

TRZYNIEC: Paleček – Velner (46. Ilko), Čelůstka (46. Avdić), Reintam, Bedecs, Masař (46. Janoščín) – Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Vaněk), Kateřiňák (46. Šumbera), Janošík (46. Hošek) – Dedič (46. Juřena). Trener: Neček.