W szlagierze ekstraklasy hokeja na lodzie trzynieccy Stalownicy pokonali na własnej tafli Brno i powrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

STALOWNICY TRZYNIEC – KOMETA GROUP BRNO 4:3

Mecz o pierwsze miejsce w Werk Arenie stał na bardzo wysokim poziomie, obejrzał go komplet widzów. Po pierwszej tercji prowadzili przyjezdni, na początku drugiej Stalownicy zdobyli wyrównującego gola. Brno ponownie wyszło na prowadzenie, gospodarze jednak dwoma celnymi trafieniami odmienili wynik na swoją korzyść. W ostatniej tercji padła tylko jedna bramka, goście wymusili dogrywkę, w której Petružálek strzelił zwycięskiego gola dla Stalowników.

Z początku brakowało nam pewności siebie, w pierwszej części spotkania przewagę utrzymywał przeciwnik. Na początku drugiej tercji podbudowała nas szybka bramka i od tej chwili mecz zaczął być bardzo ciekawy. W dogrywce mieliśmy więcej szcześcia niż rywal – stwierdził trzyniecki asystent trenera René Mucha.

BRAMKI I ASYSTY: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Sędziowali: Šír, Pražák. Kary: 2:4. Wykorzystane: 2:0. Widzów: 5 200. Tercje: 0:1, 3:1, 0:1 – 1:0.

TRZYNIEC: Hamerlík – Jank, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Rákos, Kreps, Dravecký – Petružálek, Kane, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl – Jašek, Marosz, Hrňa.

BRNO: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Káňa, Čermák, Dočekal – Vincour, Hruška, Zohorna – Dvořák.