KRYNICA-ZDRÓJ / Zaolzie na podium. Pierwszy dzień zmagań sportowych, pierwsza dyscyplina i trzy medale! Trzy zaolziańskie sportmenki zdobyły złoty, srebrny i brązowy medal w short tracku, czyli łyżwiarstwie szybkim.

W kategorii dziewcząt od 13 do 16 lat srebro zdobyła Karolina Kohutová, która musiała zaliczyć trzy okrążenia. Wszystkie swoje rywalki z kategorii 17 – 20 po trzech okrążeniach zostawiła w tyle Jolanta Byrtus, a w kategorii 46-55 brąz dla Zaolzia wywalczyła Karin Farna.

Jak przyznała brązowa medalistka, która Halę Widowiskowo-Sportową MOSiR okrążyła dwa razy, o cenny krążek było trzeba nieźle powalczyć.

Pierwszą ceremonię medalową poprzedził „Wieczór Sądecczyzny“. Artyści, producenci specjałów regionalnych czy mistrzowie rękodzieła zaprezentowali sportowcom polonijnym bogactwo swojego regionu.