CZESKI CIESZYN / Już po raz 23. odbył się Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej. W Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Czeskim Cieszynie zjawiła się rekordowa liczba uczestników. 

Jury w składzie Karol Daniel Kadłubiec, Magdalena Szyndler i Alojzy Kopoczek wysłuchało 73 występów konkursowych, łącznie w konkursie udział wzięło około 130 dzieci.

Grand Prix wyśpiewała Karin Bartulec z Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni. – ARS Musica ufundowała dla zwycięzcy strój ludowy – zdradziła Renata Czader z Centrum Pedagogicznego dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego, które wspólnie z ARS Musicą zorganizowało przegląd.

WYNIKI XXIII PRZEGLĄDU CIESZYŃSKIEJ PIEŚNI LUDOWEJ

Czeski Cieszyn 17.5.2017

GRUPA WIEKOWA A

I soliści:

I miejsce

  • Jakub Brych – Przedszkole Karwina
  • Adam Swaczyna – Przedszkole Karwina

II miejsce

  • Lucie Jakubiková – Przedszkole Jabłonków

III miejsce

  • Šimon Hejda – Przedszkole Karwina
  • Adrian Malczyk – Przedszkole Karwina
  • Małgorzata Szyja – Przedszkole Karwina
  • Adam Burian – Przedszkole Mosty
  • Jakub Wierzgoń – Przedszkole Karwina

II duety:

I miejsce

  • Lucie Jakubikowa i Anežka Jakubikowa – Przedszkole Jabłonków

III grupy śpiewacze:

I miejsce

  • Przedszkole Karwina

GRUPA WIEKOWA B

I soliści:

I miejsce

  • Zuzanna Sabela – PSP Gnojnik
  • Teresa Kaszper – PSP Wędrynia
  • Damian Malczyk – PSP Karwina
  • Miriam Kuczera – PSP Trzyniec
  • Daniela Kufa – PSP Mosty

II miejsce

  • Judita Balušíková – PSP Czeski Cieszyn
  • Julia Szwarc – PSP Wędrynia
  • Teresa Jopek – PSP Łomna Dolna
  • Barbora Nemec – PSP Bystrzyca

III miejsce

  • Aleksandra Nowicka – PSP Nawsie
  • Aneta Nowok – PSP Gnojnik
  • Wiktoria Nawrocka – PSP Cz. Cieszyn
  • Oliwia Wantulok – PSP Cz. Cieszyn
  • Krystian Stonawski – PSP Cz. Cieszyn

II duety:

I miejsce

  • Teresa Jopek i Terezie Jakubiková – PSP Jabłonków

III grupy śpiewacze:

I miejsce

  • Łączka – PSP Bystrzyca

II miejsce

  • Uśmiech – PSP Wędrynia
  • Pastyreczki z Bukowca – PSP Bukowiec

GRUPA WIEKOWA C

I soliści:

I miejsce

  • Dorota Bartnicka – PSP Trzyniec
  • Magdalena Sabela – PSP Gnojnik
  • Magdalena Wierzgoń – PSP Cz. Cieszyn
  • Tacjana Trznadel – PSP Cz. Cieszyn
  • Karin Bartulec – PSP Wędrynia
  • Petra Sikora – PSP Wędrynia

II miejsce

  • Agata Bartnicka – PSP Trzyniec
  • Jolanta Niemiec – PSP Trzyniec
  • Tomasz Grycz – PSP Cz. Cieszyn

III miejsce

  • Ewa Mladá – PSP Gnojnik
  • Adam Szkandra – PSP Trzyniec

II duety:

I miejsce

  • Ewa Mladá i Anna Chodura – PSP Gnojnik

III grupy śpiewacze:

I miejsce

  • Nina Katrušák, Magdalena Wierzgoń, Klara Cichá – PSP Cz. Cieszyn

II miejsce

  • Zespół Wokalny Gnojnik – PSP Gnojnik
  • Zespół Wędrynia – PSP Wędrynia

IV kapele:

I miejsce

  • Rozmarynek – PSP Jabłonków

GRUPA WIEKOWA D

IV kapele:

I miejsce

  • Zorómbek (Gimnazjum)

Grand Prix (dla solistów)

Karin Bartulec – PSP Wędrynia

 

Tagi:

Komentarze

Czytaj również

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt je realizován s finanční podporou Úřadu vlády ČR.

Website Security Test