Przeglad Cieszynskiej Piesni Ludowej (17)CZESKI CIESZYN / Czwartkowe przedpołudnie na „Strzelnicy” w Czeskim Cieszynie zostało poświęcone folklorowi. Uczniowie polskich szkół podstawowych wzięli udział w tradycyjnym już XXI Przeglądzie Cieszyńskiej Pieśni Ludowej.

W tegorocznej edycji brały udział dzieci i młodzież z Mostów koło Jabłonkowa, Jabłonkowa, Bukowca, Wędryni, Bystrzycy, Trzyńca, Czeskiego Cieszyna i Gnojnika.

Dzieci występowały pojedyńczo, w duetach. Wystąpiły też zespoły np. Zespół Wokalny z Gnojnika, Mietlorze z Bystrzycy czy jabłonkowski Rozmarynek. Wykonawców oceniało trzyosobowe jury w składzie: Karol Daniel Kabłubiec, Alojzy Suchanek i Alojzy Kopoczek.

Poniżej prezentujemy wyniki czwartkowego Przeglądu oraz fotogalerię młodych wokalistów.

Kategoria A – przedszkola

1. miejsce: Ellen Bolek, Gnojnik

2. miejsce: Maja Pyszko, Bukowiec

3. miejsce: Anežka Jakubíková, Lucie Jakubíková

Kategoria B I – klasy 1.-5. SP – soliści

1. miejsce: Judita Balušíková, Czeski Cieszyn

2. miejsce: Natalia Gazur, Bukowiec; Anna Chodura, Gnojnik

3. miejsce: Daniela Kufa, Mosty/Jabł.; Szymon Sabela, Gnojnik

Wyróżnienie: Adam Szkandera, Trzyniec; Izabela Bolek, Gnojnik; Marianna Szelong, Czeski Cieszyn

Kategoria B II, III – klasy 1.-5. – duety, zespoły

1. miejsce: nieprzyznano

2. miejsce: Okazja, Gnojnik (zespół)

3. miejsce: nieprzyznano

wyróżnienie: Beata Zahradnik i Dorota Szotkowska, Wędrynia (duet)

Kategoria C I – klasy 6.-9. – soliści

1. miejsce: Ewa Kurek, Jabłonków

2. miejsce: Agata Bartnicka; Dorota Bartnicka, Trzyniec

3. miejsce: Jolanta Niemiec, Trzyniec

wyróżnienie: Szymon Kraina, Trzyniec; Agata Waszut, Jabłonków; Ewa Mladá, Gnojnik

Kategoria C II – klasy 6.-9. – duety

1. miejsce: Ewa Mladá i Anna Chodura, Gnojnik; Alena Harmata i Agnieszka Kiedroń, Wędrynia

2. miejsce: nieprzyznano

3. miejsce: nieprzyznano

wyróżnienie: Aleksandra Hladík i Karin Bartulec, Wędrynia; Dorota Bartnicka i Jolanta Niemiec, Trzyniec

Kategoria C III – klasy 6.-9. – zespoły wokalne

1. miejsce: nieprzyznano

2. miejsce: Mietlorze, Bystrzyca

3. miejsce: Zespół Wokalny Gnojnik

Kategoria C III – klasy 6.-9. – zespoły wokalno-instrumentalne

1. miejsce: Rozmarynek, Jabłonków

2. miejsce: nieprzyznano

3. miejsce: nieprzyznano

AM

Tagi: , , , , , ,

Komentarze

Czytaj również

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test